Spotkanie Ewy Lipki z Kononowiczem

Z kononopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

13 stycznia 2020 roku dochodzi do pierwszego spotkania Ewy Lipki z Kononowiczem, w domu drewnianym przy Szkolnej 17.

Około godziny 15 doszła informacja że Ewa Lipka wraz z Adrianem (psychofan, znany z filmów Ewy) zmierzają do Białegostoku aby odwiedzić knura i Meksykana. Meksykano robił swoje lajta więc odpadł, został knur. Drużyna Liptona pierw zakupiła mleko, przegrupowała się pod Zodiakiem i udała do Pałacu.

Na pierwszym filmie słyszymy jak nieufny knur żąda od Lipki podpisania dokumentów że nie będzie donosów, ograniczonej odpowiedzialności i tak dalej, jest niechętny i nieufny.

Pamiątkowa fotka pod bramką

Na kolejnym filmie widać jak knur w pokoju gratów obściskuje Ewę i próbuje zmusić do pocałunku, ostatecznie kończy się na policzku. Podrywa ją też na komunistyczny kredens, oferując jej wszystko za pozostanie.

Obściskiwanie się tytanów

Następnie lądują w sali głównej, Ewa znów jest nagabywana przez knura, ten mówi o ślubie, ich przyszłym dziecku (córce) i jak będzie się nim zajmować i tym podobne. Fiodorczuk zwraca uwagę knura że Adrian nagrywa wszystko dyktafonem i ten zamiast dalej rozmawiać z Ewą skupia się na opierdalaniu Adriana]. Lipka jest ewidentnie zakłopotana całą sytuacją i zachowaniem knura. Jest też motyw postanowienia remontu łazienki o którym mówią Adrian i Ewa a knur coś sobie wymyśla o strychu i o matce że ci mieli mieć jakiś plan z tym, knur grozi uderzeniami w głowę Adriana.

Kontynuacja z sali głównej, początek to koniec opierdalania Adriana i powrót do Ewy. Jest mowa o jej mężu, czemu przyjechała (chciała chociaż raz spotkać knura), co oglądała w US i jak dobrze je zna. Adrian podkręca kilka ciekawych tematów jak BIO które jeździ po domach i pomaga, buduje siłownie i znów Fiodor z jakiegoś powodu się aktywuje i utrąca temat. Film kończy się przyjazdem Jana Rodo do Pałacu, kto wie ten wie co i jak.. (spoiler: nic z tego nie wynikło dla sprawy p.Lipki bo Rodo nie wszedł do Pałacu ostatecznie)

Ostatnie nagranie, Prezydent grozi p.Lipce wezwaniem policji jeśli nie podpisze pisma "że już nie będzie głupot gadać na kanale". Ale Lipka powoli i na spokojnie argumentami niszczy narrację Kononowicza, ten robi się nerwowy i zaczyna swoje mitomańskie historie i nawet Nera podpina jako winę Lipki. Adrian trolluje non stop i niby atakuje Lipkę aby "wspomóc" Prezydenta, udaje oburzonego zarzutami. Prezydent potwierdził przywiezienie 2 zgrzewek mleka, oraz pozwoli Lipce zapalić papierosa (nawet podał jej popielniczkę). Prezydent wznawia ataki na Lipkę ws starej sprawy maili, pochyla się i napina żądając odpowiedzi. Kononowicz jest agresywny, przeklina a Adrian mu wtóruje (np. przy wyliczaniu gdzie Lipka miała wysłać pisma). Lipka ciągle apeluje do knura aby nie krzyczał, odpala drugiego papierosa i wreszcie Kononowicz pozwala Adrianowi nagrywać, Lipka ciągle zachowuje spokój i normalnie odpowiada opowiadając gdzie wysłała maile (na policje w UK i w Polsce) oraz gdzie się zgłosiła (sama się zgłosiła na policje). W międzyczasie King of the Diamond wysyła Fiodorowi SMS aby pozdrowił Lipkę. Jest też potwierdzenie statusu Lipki => nie ma nawet legalnej separacji w tym momencie. Jest też mowa o wierze p.Lipki, ta mówi że wierzy w Boga ale nie jest katoliczką bo nie wierzy w instytucje kościelne, nikt z towarzystwa (Adrian mówi że to niedoszła jehowa) nie rozumie jak to możliwe. Kononowicz jest oburzony że będąc ochrzczoną p.Lipka odeszła od kościoła. Jest starcie ich poglądów nt. edukacji, wg Lipki w szkołach nie powinno być ciężkich prac (malowanie, rzeźbienie etc.) a według Kononowicza to głupoty bo inaczej dzieci będą pić na ulicach alkohol. Potwierdzono fakt legitymacji gości przez Prezydenta, Fiodor sprzedał Adriana że ten nagrał całą procedurę.