Major Wojciech Suchodolski

Z kononopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Niektórzy mówią, że on powinien się leczyć. Czemu leczyć się? Ja mam słownictwo, ja mogę rozmawiać sobie kulturalnie, nikogo nie wyzywam, nikogo nie obrażam.

—Major Suchodolski o samym sobie

Major w okularach (2019-01-24)

Wojciech Paweł "Major" Suchodolski, znany także jako Suchy, Struś, Laluś, Dziąślak, Nitrodolski, Mołaj[1], Jajor, Kajor, Najor, 00jor, MaIor, Siusior, Chujajor, Pasożyt, Okuratny Narkotykarz (ur. 27 sierpnia 1974 w Białymstoku) - lokator i konkubent Krzysztofa Kononowicza, drugi główny bohater Uniwersum Szkolnej 17, były kryminalista uznany sądownie za recydywistę, obecnie vloger i przedsiębiorca[2]. Samozwańczy weteran wojny w Bombasie, ponadto twórca i promotor analfabetycznego języka polskiego - bombaszczyzny. Od 2019 także prezes Biura Interwencji Obywatelskich.

Majora cechuje narkomaństwo, olkoholizm i darmozjadztwo a także pasożytnictwo, agresywność oraz słabość do rozpuszczalnika. Pracował jako tokarz, kucharz więzienny i ociepleniowiec. Jest analfabetą, potrafi się podpisać, napisać trudne do rozszyfrowania słowa w języku bombaskim, a także czytać proste wyrazy, ale tylko wyraźnie napisane. Pomimo to zdołał założyć firmę kinematograficzną pod nazwą "MAJOR Wojciech Suchodolski".

"Major" w mundurze majora

Wojciech Suchodolski daje się poznać jako człowiek wielu talentów. Jest wideoblogerem, patostreamerem, wiceprzewodniczącym Biura Interwencji Obywatelskich, influencerem i artystą performatywnym. Główną formą przekazu Majora są kilkugodzinne lajty i krótkie maksymalnie 15 minutowe formy przedstawiające Lalusia spożywającego posiłek. Ukazane w nich intelektualne zero bohatera oraz codzienne przytłaczające życie, balansujące na krawędzi absurdu przyciąga widza do ekranu i sprawia, że chce więcej. Filmy Majora Suchodolskiego mogą być wpisane w nurt dogmy95, duńskiej awangardy filmowej.

W sztuce i życiu zdaje się kierować dokonaniami idealistów niemieckich. Z wygłoszonych poglądów Majora na przód wysuwają się te dotyczące absolutu i ogólności "całe te", "ogółem", neguje również aprioryczność form zmysłowych "Ja mogę? Czy ja mogę wstanąć? Czy mogę usiąść, ale ogółem czy jest ziemia płaska?" oraz istnienie ego wypowiadając się w 3 osobie.

Major "Psznie" je
Major & Nero

Biografia

Major pije piwo
 • Autoreklama Majora
Major - człowiek z kaszanki

Wojtek to przybłęda, który jak sam przyznał "może i na podwórku mieszkać". W domu rodzinnym panowała nieciekawa atmosfera, wszelkie przysyłane przez matkę dolary i paczki ojciec przeznaczał na alkohol i sporo młodszą od siebie konkubinę i jej dwie córki. Od najmłodszych lat sprawiał problemy wychowawcze. Jego mama od 1987 mieszkała w Nowym Jorku, po powrocie skąd zmarła w 1990 roku. Szkołę podstawową ukończył w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamienicy Elbląskiej[3]. Rodzina Suchodolskich miała trzypokojowe mieszkanie własnościowe na ulicy Świętojańskiej 13 w Białymstoku. Ma brata Mariusza, który prowadzi w Anglii firmę budowlaną, jednak od 10 lat nie ma z nim kontaktu. W wieku 19 lat chodził z rok młodszą od siebie Asią, planowali nawet wspólną przyszłość. Mieszkał na Bema, zajmował się kradzieżami i drobną przestępczością. Trzykrotnie siedział w więzieniu, pierwszy raz w 1993 albo 1994. W 1994 roku Major w stanie ciężkim trafił do szpitala z pękniętym wrzodem jelita grubego, gdzie został cudem odratowany.

Jest wyznania katolickiego. Jego ulubionym piwem jest Żubr ("jedno piwko dziennie mogę wypić", "ja ogółem nie jestem olkoholikiem"). Z wykształcenia jest tokarzem. Ma również doświadczenie w ocieplaniu budynków. Pracował na kuchni w ZK Tarnów, co jednoznacznie zadaje kłam rozpuszczanej przez wrogów propagandzie, iż Major był w więzieniu tzw. cwelem (zatrudnienie cwela w kuchni więziennej spowodowałoby bunt więźniów gdyż w subkulturze więziennej spożycie jedzenia przygotowanego przez cwela skutkuje nabyciem takiego statusu przez spożywającego posiłek). Stąd częste powoływanie się Wojtka na fakt pracy w kuchni więziennej w odpowiedzi na zarzuty bycia cwelem. Do tego znany jest z wieloletnich wizyt w zakładach karnych, gdzie łącznie przybywał 10 lat.

Z Krzysztofem Kononowiczem poznał się na wigilii w Parafii św. Andrzeja Boboli, gdzie proboszcz rozdawał paczki dla potrzebujących. Do klasyki przeszło już pytanie jednego znajomego do przewodniczącego komitetu pana Krzysztofa "czy chcesz mieć przyjaciela?". Chodziło oczywiście o pana Wojciecha, który prowadził życie wolnego strzelca.

Bardzo prawdopodobny debiut Majora w Uniwersum przed kamerą znajduje się na tym filmie, w którym otwarcie krytykuje dawne działania Wojciecha Jaruzelskiego. W 2015 pierwszy reżyser kanału przyniósł mundur wz. 69 kapitana Wojskowych Sił Powietrznych ZSRR, tak w ten sposób Wojtek ze zwykłego chłopaka stał się Majorem (został zdegradowany do podporucznika dwugwiazdkowego).

Często narzeka na opiekę socjalną, jakoby ta dawała mu za mało, twierdząc ze za takie zasługi dla państwa polskiego należy mu się o wiele więcej. Wojtek do tego nie pracuje, często ląduje na izbach wytrzeźwień ("ógołem nie jestem olkoholikiem"). Twierdzi, że w swojej karierze na samej Ukrainie rozbroił osobiście 12 bomb atomowych (tiaaa); posiada uprawnienia do prowadzenia wózka widłowego. Odznaczony Krzyżem Walecznych. Od zbytniej konsumpcji różnych rozpuszczalników i olkoholi jest prawdopodobnie "alfabetą" - zarzeka się jednak że nie jest olkoholikiem. Ma tak przeżarte kubki smakowe że potrafi wyzerować ćwiartkę wódki Soplicy w kilka sekund. Właściciel niesamowicie agresywnego Żądła i niewyczerpalnego źródła libido - nie uznaje używania prezerwatyw. Prawdopodobnie posiada nieślubnego syna. Zdarza mu się posiadać problemy gastryczne po wypiciu kwaśnego mleka albo zjedzeniu twarożku. Przyjaciel Nerka. Jego drugie imię to Paweł. [4] Przybrane zostało po polskim papieżu, co zamyka dyskusje odnośnie ewentualnej bezbożności Majora.

Piwko to jest ógółem... jak rosół!

—Wojciech "Major" Suchodolski

Postać kompletna, która pomimo fali hejtów cechuje się szczerością ("ja się w tańcu nie pierdolę"), bezkompromisowością ("byle kurwa nie będzie podskakiwać") i pogardą dla organów władzy. Często dochodzi do konfliktów pomiędzy nim, a Krzysztofem, głównie z tytułu roszczeniowej postawy właściciela Pałacu Prezydenckiego na ulicy Szkolnej (płacz na zawołanie itd.). Wojtkowi nie można zarzucić żebractwa, może poza odezwą o internet, ogółem nie jest tak roszczeniowy jak jego kompan. W opinii wielu fanów kanał Przewodniczącego by był nudny gdyby nie wypowiedzi Majora. Wojciech często w swoich filmach chwali się swą kondycją seksualną i przygodami po zażyciu odpowiednich środków, jest on nawet nazywany "światowym erotomanem".

Jeździ komunikacją miejską, nie używając przy tym biletów przez co już raz wplątał się w tarapaty (Łączna kwota mandatów wynosi 86 000 PLN), jednak poszedł do samozwańczego prezydenta naszego miasta z plikiem mandatów, by ten nadużywając swojej przeogromnej władzy umorzył je w Urzędzie Miejskim (szantaż emocjonalny).

Niektórzy widzowie Knura go nienawidzą, zarzucając mu miedzy innymi żerowanie na Kononie oraz bycie wobec niego bardzo nieprzyjemnym. Inni jednak twierdzą, że Nibemben zasłużył sobie na takie traktowanie i popierają protesty Wojtka. Otrzymuje telefony z groźbami.

major po ataku warmianina

Od 2017 roku prowadzi serial kulinarny Major psznie je.

Jego śp. ojciec był strażakiem. Stacjonował w komendzie wojewódzkiej przy ul. Warszawskiej w Białymstoku.

9 stycznia 2018 (notabene po odejściu Antoniego Macierewicza ze stanowiska ministra obrony narodowej) mjr Wojciech Suchodolski został awansowany do stopnia generała (został jednak wkrótce zdegradowany do rangi majora)

17 stycznia 2018 roku z ramienia Wandy Działaczki Społeczno-Oświatowej i Seweryna Syna Ziemi Pieniężnych, w imieniu Pałuk (wg Kononowicza "Pół Pałk", wg Majora "Pułku") mjr Wojciech Suchodolski został odznaczony przez Pałucką Ziemię (Tę Ziemię) Krzyżem Walecznych 1920 po raz pierwszy. Niedługo później otrzymał kolejne odznaczenie Brązowy Medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny.

1 czerwca 2018 roku Major Suchodolski zaginął, nie wracając do Pałacu Prezydenckiego na noc, bez zostawienia jakiejkolwiek notyfikacji Prezydentowi Bożemu. Rozeszła się pogłoska, że Suchodolski umarł, co zaowocowało Żałobą Bożą zorganizowaną przez prezydenta Kononowicza, kilka godzin po zaginięciu i po wykonaniu kilkunastu telefonów do wybitnych osobistości politycznych całego świata. Do Biura Inicjatyw Obywatelskich zaczęły napływać kondolencje i listy żałobne co spowodowało awarię ogólnoświatowych serwerów internetowych oraz portali społecznościowych.[5]

Major Suchodolski odnalazł się niedługo po ogłoszeniu Żałoby Bożej twierdząc, że był na plaży. [6]

29 lipca 2018 roku w przypływie złości rozpierdolił swój telefon o ścianę, ale co? Nie stać go?!

Od sierpnia 2018 roku pozostaje w nierozwiązanym konflikcie z Mariuszem z Krzaków, który oskarżył go o zgwałcenie 14-latki. Major podtrzymuje, że nie siedział za majty i na pewno czegoś takiego nie było.

Końcówka roku 2018 obfituje w częste nitrotripy 00jora nazywane przez niego "przeziębieniami". Wiele razy zdarza się, że nie wraca do domu nocami w ten sposób podsycając lęki Kononowicza. Jeden z wypadów kończy się awanturą. Kononowicz pierwszy raz karze Majorowi wypierdalać i próbuje wyrzucić go z domu. Major nie chcę odejść, twierdzi, ze jest na stałe zameldowany. Opisana sytuacja nie jest przyczyną, ale kontynuacją zachowań poniżania Majora dla Kononowicza. Wojtek wydaje się ciągle poirytowany obecnością Krzysia w domku drewnianym, oglądając filmiki z 2018 można dostrzec jak łatwo wybucha i jedzie na nibembenie jak po szmacie, nawet przy codziennych vlogach na których pokazuje jak psznje je. Jeżeli to czytasz, Major wypije za twoje zdrówko. Mniej w listopadzie 2018 wskutek opisanych zachowań Kajora, rozpoczyna się bunt widzowski a filmiki Majora są masowo zgłaszane i dislickowane. Major grozi, że przestanie nagrywać filmiki jeśli nadal tak będzie- nie spełnia swojej groźby.

Major przebywając u boku Konona oraz wystawiony na publiczny ogląd ulega zmianie. Ze śmiesznego, pajaca, nitroholika i seksoholika staje postacią, która przypomina w obyciu stereotypowego byłego więźnia, bezdomnego, człowieka zdemoralizowanego metodycznie używającego na Kśku zastraszania, zahukającego biednego Warmianina. To co robi Major nie podoba się dla wielu widzów.

Równolegle do tragicznych wydarzeń grudnia 2018 pojawia się nowy redaktor - Fiedorczuk, jego debiutancki film oraz lajty odnoszą komercyjny sukces oraz są gorąco przyjęte a 14 grudniowy lajt będzie przez wielu krytyków i kononologów określony "Genialnym lajtem" "świetny lajt boży ugułem". Jednak Major kierowany przez swoich redaktorów oraz widmo uniezależnienia dla jego Kśka nastawia przeciwko Fiedorczukowi Bembena i przezeń spierdala go ze stanowiska. Na krótko bo już po kilku tygodniach, Fiedorczuk wraca.

18 maja 2019 został przewodniczącym BIO wyznaczony przez ustępującego Kononowicza.

28 sierpnia 2019 został przyłapany na wąchaniu nitro w Lesie Zwierzynieckim. Wydarzenie to rozpoczęło serię wypadków mających wielki wpływ na dalsze losy Majora. W październiku trafił na niemal dwa tygodnie do szpitala w Choroszczy na detoks (znany w Uniwersum pod nazwą doteks). Nie powstrzymało go to jednak od dalszych wypraw do lasu.

W listopadzie na drodze życiowej Wojtka stanęła Monika, pochodząca z Krakowa kobieta, która pomimo dzielącej ich odległości stała się obiektem westchnień bombaskiego wojownika. W tym samym czasie nasiliły się spory z Krzysztofem, a widmo zapowiadanej od dawna wyprowadzki J00ra stawało się coraz bardziej realne. Wizyta Moniki w Belwederze rozpoczęłą burzliwy Czarny Grudzień 2019. 12 grudnia Major opuścił domek na Szkolnej i udał się do Krakowa gdzie, z małą noworoczną przerwą poświęconą wąchaniu rozpuchu w białostockich lasach, przebywa do dziś.

19 stycznia 2020 roku zgłasza się do ośrodka leczenia uzależnień na tygodniowy detoks i 6 tygodniową terapię. A raczej zostaje do tego zmuszony ultimatum jakie postawiła mu Monika, te wyszło w reakcji na wąchanie rozpuchu w mieszkaniu gdzie Major wynajmował od niej pokój. Miał szaleć na balkonie, drzeć się i wystraszyć współlokatora który o drugiej w nocy zadzwonił po Monikę. W efekcie tego następnego dnia wylądował w hotelu a następnie w ośrodku (alternatywą był wyjazd z Krakowa o własnych siłach).

Najpopularniejsze cytaty postaci (podkreślono najczęściej używane)

 • "No dzień dobry..." - początek każdego niemal filmu 

 • ''Ja nie jestem żaden zboczeniec" - odpowiedź na prośbę o ujawnienie swojego HETEROseksualizmu 

 • "A co ty kurwa srasz w majtki kurwa, ile razy się zesrałeś, to nie prawda?" - Major opowiada, jak Krzysztof Kononowicz zesrał się i "jebało" od podwórka aż do domu. Powiedzenie to pojawiło się w Aferze stolcowej

 • "Pierdolę Putina tego skurwysyna!" - Wojtek o prezydencie Federacji Rosyjskiej
 • "Precz, z tym Putinem" - kolejna wypowiedź o Putinie

 • "Co on w Bałtyk rakiety wysyła?" - jw.

 • "Jakie on ku*** bogactwo ma?" - jw.

 • "Jego powinni sprzątnąć ogółem" - jw.

 • "A czemu samolot nie chcesz kurwa oddać pedale" - jw.

 • "To jakaś dupa.... pachnie dupą." - Major o zawartości reklamówki 

 • "ŻUBRY?! O CHOLLLERAAA! 

 • "Ja mu mówię: Co ty pierdolisz? To musi być inaczej" - Major opowiada, jak rozmawiał z żubrem o płaskiej ziemi 

 • "oni zaczęli się myśleć" - o wspomnianym żubrze i sarnie
 • "Jesteś... CHUJEM i już"
 • "Ja ogółem pomagałem" 

 • "Chcem jeszcze powiedzieć o Krzysztofiu Konono... wiczu" 

 • "Kononuje, że Kononowicz Krzysz... Kajetan - Poznański, co niepotrzebnie zabił tą nauczycielkę" 

 • "Powinien sprzątnąć, zrobić porządek z jakimś obekiem. To państwo polskie na pewno by mu podziękowało"

 • "Ogółem precz z nim" 

 • "W tamtych latach jak wyszedłem z więzienia, tu przepraszam jak tak powiem to jak przypierdoliłem z liścia to z wersalki wszyscy spadali. Taki ogółem byłem. A teraz jestem normalnym człowiekiem i ludzie mnie ogółem chwalą." 

 • "Kononowicz? On chciał być prezydentem? Jak ty całego Białegostoku nie umiesz kurwa przejść."Ty tylko siedzisz i ogółem żresz. Tak to Kononowicz wszystko zjada!" - do Przewodniczącego  

 • "Tak, ty Szrek jesteś, bo za dużo ogółem jesz." - do Kononowicza

 • "Ja podpierdolę samolot"

 • "Co JA PIJĘ PIWO? pierdolicie głupoty" - Major o swoim "olkoholiźmie" 

 • "O jaka pogoda, wichura, będzie zalewało, ciekawe kogo, bo mnie na pewno nie". 

 • "Zamknij tą dupę kurwa" - do Konona

 • "Twój Kanał powinien być skasowany dawno za takie kurwa… co ty wyrabiasz" - do Żarłaka

 • "On nie jest koniem, on jest zwierzyną." - o Nerze

 • "Ci jebnę kurwa z bani" - do Kononowicza

 • "Przepraszam że tak powiedziałem"

 • "Ty nigdy kobiety nie miałeś" - do Kononowicza

 • "I keczup i całe te"

 • "Pewnych rzeczy się nie zdradza,Polski się nie zdradza, zdradza tylko obcych żeby ich ogółem potem sprzątnąć"
 • "Major to jest major,to jest dopiero major" - Major o samym sobie
 • "Ruszać skórą, bawić się cipką!" - Major o tym jak można się kochać.
 • "ODPIERDOL SIĘ ODE MNIE, PSIE JEBANY" - Oburzony Major do niejakiego wu wu
 • "Narkomanię??? Jak ja trzeźwy jestem! O, wczoraj piwo wypiłem!" - Wojtek skutecznie unika tematu Nitro
 • "Dupa... pachnie dupą... a jaką dupą??? To ja nie wiem!" - Major po wąchaniu reklamówki
 • "MUSZĘ MIEĆ LEPSZĄ WIADOMOŚĆ!" - Wojtek przed ponownym wąchaniem reklamówki
 • "A co ty nagadałeś na mnie, że w majtki nasrałem kurwa!?" - Do Kononowicza w aferze stolcowej
 • "ALE MI SIĘ CHCE JĄ POZNAĆ!" - Wojtek do Karolinki podczas testów Bożych.
 • "Żołnierki z Bombasu mi się śnią" - Cel miłosny Wojtka
 • "Cycuszki bym wylizał, aż sok by leciał z cipeczki!" - Kolejna z wielu miłosnych propozycji Wojtka
 • "To wygląda jak u kobiety krocze…" - Major na widok rozgotowanej parówki
 • "Przytulać się, cipki lizać, a potem się kochać, wargi całe te czerwone" - Major na Streamach Bożych
 • "Tak jak balony są, co można na siurka… włożyć!" - Major o prezerwatywach
 • "Teraz jestem normalnym człowiekiem" - Major sam o sobie
 • "ZAMKNIJ TĄ PIZDĘ KURWA!" - Zdenerwowany major do faceta co mu obliżał
 • "W szamę… można bawić się do rana!" - Major wkłada sugestywnie palec do ust Karolinki
 • "Ja tylko raz, musiałem zjeść twarożek albo kwaśne mleko!" - Wojtek się tłumaczy czemu się zesrał w fontannie
 • "BĘDZIESZ ROZJEBANY!" - Standardowy tekst Wojtka jak ktoś go zdenerwuje
 • "Jak mi się śniło, to mi siurek się podnosił… to nie wstyd jest!" - O żołnierkach z Bombasu
 • "ON CHCE MNIE DO CHOROSZCZY WYSŁAĆ!" - Wojciech zagrożony eksmisją do Choroszczy za wąchanie
 • "Będę masował, będę masował ją - całą. Ona powiedziała pierwszy raz w kandonie, a ja nie będę w kandonie. Balo… balony to latają na niebie" - Wojtek gdy się chwalił swoją dziewczyną z telefonu na libacji
 • "Ta ogółem dzielnica jest bardzo niebezpieczna. Są mety, jest alkohol… są prostytutki które dupy dają, może mają syfa, uważajcie na siebie." - Wojtek podczas przejazdu Asterką po dzielnicach rozpusty
 • "Kopernik?! Kopernik to jest słaby kurwa!" - O obrotach sfer niebieskich
 • "To za Polskę, wypiję za Polskę! A nie za komunę, pierdolę tą komunę! Komuna kurwa chciała nas zniszczyć, niech się niszczy sama… pierdolona… zdrowie!" - Wojtek podczas słynnej libacji alkoholowej
 • "Ty kurwa buta nie potrafisz umyć nawet!" - Major o Krzysztofie podczas jego depresji po kacu, z filmu "nie lubie tej ziemi"
 • "Przygotowałem obiad i obiad będę jadł"
 • "W moim życiu olkoholu nie ma ugułem!"
 • "Idź do samochodu kurwa starego opla, starego rzęcha i tam siedź"
 • "Bigos z ziemniakami, o, temu mam taką kamerę"
 • "Wolę papierosa zapalić, bo jestem prawdziwym Polakiem"
 • "Kurwa, wieśniaku Ty pierdolony..."
 • "Brazylia leży w Stanach Zjednoczonych"
 • "Proszę nie przeklinać, bo dziś jest niedziela i jest piękna pogoda i zaraz będzie obiadzik".
 • "Ale może bliżej, kurwa, bliżej, do pieca może wejdź"
 • "PROSZĘ NIE PRZEKLINAĆ, ŚMIECIU PIERDOLONY!"
 • "PROSZĘ NIE PRZEKLINAĆ, A TY JESTEŚ GEJEM, NIE BĘDZIESZ MI ZNÓW NA FILM... PIERDOLONY KURWA KUTASIE, PIERDOLONA KURWA... KOMUNISTYCZNY CHUJU! TAK, A JA NAGRYWAM, A TY KURWA PRZEKLINASZ PSIE JEBANY!"
 • "JEBANY KOMUNISTO!"
 • "JA NIE BĘDĘ TWOIM... TWOJĄ SŁUG... ŻĄCĄ!"
 • "Ja dopiero niedawno wstałem, zjadłem" - odpowiedź policjantowi
 • "O KURWA TWOJE PIENIĄDZE, CHCESZ ZOBACZYĆ JAK TELEFON BĘDZIE ROZPIEDOLONY?!"
 • "Na pewno czegoś takiego nie było.."
 • "chciałem podziękować ogółem ludziom - 20 tysięcy SYPUKCJI mam"
 • "no narazie kurwa ŁOCHUDRO jebany"
 • "Ty łamiesz prawa człowieka!... człowieku!" - major podczas zwracania uwagi krzysiowi
 • "Jebana komunistyczna... wiedźma!" - o Kśku bo nie płacił rachunków za światło
 • "Chcesz mieć problem? to kurwa nie ma problemu"

Dalsza kariera polityczna

Został osławiony sformułowanym przez siebie twierdzeniem jakoby Konon miał dużo dzieci w kiblu. "Może jak ty w toalecie sobie ten… robisz dobrze. To do kibla i leci". Jednak nasz świetny dyplomata zaprzeczył temu w jak zwykle wyśmienicie dobranych słowach: "Nie o to chodzi, Panie Wojciechu". Kilka godzin po dodaniu filmu z niesławnymi już słowami wiceprzewodniczącego, na jego osobę spłynęła ogromna fala hejtu. Najzagorzalsi fani Konona domagali się nawet wydalenia Wojtka z posesji Krzysztofa (nie mylić z kamerzystą, bądź tym od miru domowego). Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło :) Pan Wojtek odrobił z nawiązką krzywdy, jakie wyrządził Kononowi w tak wspaniałomyślny sposób, że nie musiał go już nawet przepraszać. Rozwiązaniem tym było użyczenie swojego prywatnego numeru konta w jednym z filmów.

Mózg operacji zwanej Puczem Suchodolskiego. Później również aktywna strona w tzw. Pakcie Kononowicz-Suchodolski.

Majątek

Wojtek nie ma praktycznie nic (jeszcze), oprócz obiadków z MOPS-u i datków na kampanię wyborczą, które stale podkrada od Prezydenta. Jednak skoro nawet taki Boluś - zdrajca ojczyzny otrzymuje miesięcznie 20 tysięcy za nicnierobienie (plus setki tysięcy dolarów za godzinę wykładu) to wysoki klasą oraz stanowiskiem polityk nie może w tym aspekcie ustępować. Konon zapisał mu w spadku następujące rzeczy: Asterka Boża, Lublin, posiadłość domek drewniany wraz z całą posesją. Można też przypuszczać, że w łapki naszego Wojtka wpadło także Volvo (o ile policja nie zabierze go Bębenowi za jeżdżenie setką po mieście).

Konon planował wysłać Wojtka na prawo jazdy, żeby ten mógł wyrywać dziewczyny Asterką Bożą, co nie będzie miało miejsca, ponieważ Astra już nie istnieje.

Major posiadał laptopa i kamerę, ale we wrześniu 2017 roku człowiek przyprowadzony przez Konona, który miał mu owy komputer przyspieszyć przywłaszczył go razem z kamerą. Major poniósł straty materialne i zmusił naszego milusińskiego do wydania 800 zł na nowy sprzęt zakupiony w lombardzie. Konon chciał również fakturę zakupu, na co Major zareagował agresywnie mieszając prezydenta z błotem.

Od 8 października 2018 roku posiada Opla astrę z 2001 roku, zapłacił za nią 1700 zł.

Od 24 stycznia 2019 roku posiada Okulary

Od 28 maja 2019 posiada telewizor marki Samsung. Wojtek twierdzi że sam zakupił ten telewizor, lecz nie wiadomo czy to prawda.

Więzienie

Z tego co mówił major różnym ludziom przez telefon to jego kariera przestępcza wyglądała tak: najpierw kradł jakieś radia z samochodów, twierdzi że okradł około 200, ale udowodniono mu tylko 16 kradzieży. Major twierdzi że nigdy nie został złapany na kradzieży, a został wsypany przez jednego z kolegów, dostał pierwszy wyrok nieduży, po wyjściu z zakładu karnego zadał się z jakimiś koleżkami, zaczęły się rozboje, napady, doszło do słynnej akcji z białoruskim milicjantem, który handlował w Białymstoku papierosami i wódką z przemytu - pobicie i kradzież. Ta akcja została już zakwalifikowana jako przestępstwo w ramach recydywy w zorganizowanej grupie przestępczej - wyrok był wysoki. W sumie major odsiedział 10 lat i należał do grypsery. Prawdopodobnie zwyczaje subkultury więziennej przeniósł na grunt posiadłości - domku drewnianego, gdyż wobec Prezydenta zachowuje się tak, jak grypsujący w stosunku do frajera.

W latach 2002 - 2008 przebywał w zakładach karnych w Białymstoku, Siedlcach, Kamińsku, Sztumie i Iławie.

Major poskarżył się na ciężkie warunki panujące w więzieniu (przepełnienie) do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Jest to o tyle ciekawe, że w czasie lajta z 29.07.18 (24 minuta) stwierdził: "ja więzieniu lepiej żył niż tutaj na wolności". W ramach ugody zawartej w dniu 25.01.2011 r. przed trybunałem, otrzymał od państwa polskiego odszkodowanie w kwocie 15.000 zł.[7] Jak stwierdził na lajcie w dniu 10.06.2018 r. większość z tych pieniędzy od niego wyłudzono. On dostał tylko 3000 zł, chciał otworzyć myjnię, ale nie wyszło.[8]

Ciekawostki

 • Wyjeżdża na częste misję do Bombasu by tam robić porządek, przy okazji zabawiając się z żołnierkami z Bombasu: "te żołnierki z Bombasu są takie cudowne kobiety".
 • Po ostatnim wyjściu z więzienia w 2008 roku był zameldowany w Wyszkowie. Prawdopodobnie był tam zameldowany do czasu przeprowadzki na Szkolną 17.
 • Jego atrybutem jest częste używanie zaimka "Ogółem" wymawianego przez niego "ÓGÓŁEM".
 • Drugim powiedzeniem po słynnym "Ogółem", jest "CAŁE TE" które wyraża więcej niż 1000 słów.
 • Trzecim przerywnikiem w wypowiedziach jest "po prostu".
 • Ma w telefonie dziewczynę (jeździł z nią Asterką), którą będzie masować pierwszy raz z kandomem
 • Pracował na kuchni w jednej firmie - "Nie wymienię jakiej" - Krzysztof Kononowicz. Jak się później okazało, firma nosiła wdzięczną nazwę "Zakład Karny".
 • W najnowszych materiałach Major chętnie opowiada swoje przygody kosmiczne, ujeżdżanie żubrów i kosmiczne kozy. Jest to zapewne efekt wzmożonego spożywania środków oburzających oraz traumatycznych przeżyć z BRL (Bombaskiej Republiki Ludowej)
 • Posiada tatuaż, zrobiony w zakładzie karnym. Sam Major opisuje go tak "Ze słoneczkiem i dwie twarze...aniołki dwa".
 • Mistrz Bigosu.
 • Kiedyś Major został poważnie ranny, co zostało udokumentowane i jest do obejrzenia pod tym linkiem. Dokładna przyczyna odniesionych obrażeń nie jest znana, lecz najprawdopodobniej są to po prostu rany wojenne. Jak widać na filmie Major ma zabandażowane lewe oko oraz prawą dłoń, które mocno krwawiły. Jak mówi Konon lekarz przepisał mu kropelki - wódkę. Po podaniu leku Major mówi, że czuje się "prawie jakbym urodził się dopiero teraz".
 • Major od dziecka ma wadę wzroku, dlatego trudno mu cokolwiek coś przeczytać.
 • W dzieciństwie Wojtek lubił grać w piłkę nożną.
 • Major praktycznie nie zgina kolan podczas chodzenia, co może być skutkiem walk w bombasie.

Mądrość objawiona

Poza charakterystycznym "całe te" i "ogułem", które zostało dokładnie wyjaśnione w filmie pt. Major wyjaśnia całe te na uwagę zasługują jeszcze fenomenalne, dające do myślenia nazwy filmów. Jest jedyną osobą w Polsce znającą w całości język Bombaski.

Rozmowa pierwsza

Konon: "on nazywa się Łukasz"

Major: "o, Łukasz!"

Konon: "i pochodzi z Warmii."

Major: "o, z Warmii!"

Konon: "jako rolnik."

Major: "o, jako rolnik!"

Rozmowa druga

Major: "Od razu baby będziesz czyścić"

Konon: "Yyy panie Wojciechu, baby sie nie czyści sie."

Major: "Ale krocze trzeba zaglądać do kroczego!"

Konon: "Jak trzeba będzie to zaglądnę. Nie musisz uczyć mnie. Mam 53 latka. Prędzej zaglądałem do krocza jak pan, panie Wojciechu."

Major: "Ooo, na pewno nie. Nie wiesz jak cipka nawet pachnie."

Konon: "Przekonamy się, o tym. Panie Wojciechu"

Monolog o Nerze

"O, chciałem powiedzieć, że wypuściłem… yyy… psa, a pies to nie koń. I po prostu chciałem wam powiedzieć, że pewna historia jest… u koniu. Koń to jest koń. Niedźwiedzie to są niedźwiedzie. Żubry to są… żubry? O cholera. Pies? Pies nie jest koniem, on jest zwierzyną, dobrą zwierzyną… którą ja jego szanuję. I będę do końca życia szanował takiego psa, bo on jest wspaiały. Po prostu jego trzeba jeszcze… ja muszę znaleźć suczke, żeby ją… bzyknął. I chciałem wam powiedzieć… ooo… fajnie biega. Ja go widzę, ja nie muszę obserwować, ja nie muszę mieć rolnetki. Ja go widzę. Obserwuję co on robi. Tu się nic nie stanie nikomu… bo to major. I po prostu… yy. Hehe, wody trzeba pić. Jak ludzie… przepraszam bardzo… jak ludzie niektórzy piją piwo na przykład. Albo wodę? A wodę to… Piesek by wskoczył do tej, fontanny. On nie chce. A Krzysztof mówi, że "Go wypuścisz? Będzie biegał. Jeszcze pogryzie fontanne". Nie da rady, bo ten pies… Prysznic. I ogółem chciałem was wszystkich serdecznie, gorąco ja osobiście pozdrawiam, bo to ja major. Ja nie będę nakładał czapki, nie będę nakładał munduru. I nie wyjmował kasę. I ogółem chciałem wszystkich was pozdrowić."

Opinie

 • Major to jest wielki Polak, kiedyś będą ulice nazywali jego nazwiskiem, a dzieci będą uczyły się o nim w szkole. Major to jest major! To jest dopiero Jor! Wy mówicie, że on alkoholik, a on koszulkę dostał. I szalik! A i jeszcze pszną zupkę zrobił. I ogółem dziękuję za tą wypowiedź z samego rana.
 • Hipnotyzujący film o czymś ważnym dla ducha kraju - gotowaniu żołnierskiej zupy na front bombaski z darów bożych ufundowanych przez polskich patriotów, wojowników nieskalanych.
 • Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, ale stwierdziłem, że chłopaki są dla siebie mili, uprzejmi  wręcz przyjacielscy zawsze wtedy gdy ktoś podaruje im górę żarcia
 • Czy oni naprawdę nie mają tam talerzy?
 • Lubię w Majorze to, że on fajnie potrafi połączyć w jednym zdaniu pozornie nie mające ze sobą związku rzeczy.

Odniesienia

Major to jest major, to jest dopiero major!

—Wojciech Suchodolski