Lublin

Z kononopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Lublin (właściwie Daewoo Lublin 3) - aktualnie jedyne auto przewodniczącego Krzysztofa Kononowicza. Używane jest głównie do przchowywania puszek po piwie, dawniej użytkowany w firmach. Został kupiony w 2001 roku. Jak stwierdził Konon "to jest prezent od tatusia, a prezentów od ojca się nie sprzedaje się".[1]

Auto zostało szczegółowo przedstawione w filmie dokumentalnym redaktora Mexicano pt. "auto-konon-fan club- LUBLIN"

Według Kononowicza dostawczak bez obciążenia może jechać 240 km/h. Co więcej taką prędkość pozwala rozwinąć silnik o mocy 3,5 KM (mniej więcej tyle ile ma kosiarka spalinowa). Oficjalnie podawano, że taki Lublin Boży może osiągnąć 126 km/h. Możliwe jest więc, że samochód został zmodyfikowany w starosielskich warsztatach. Inną zmianą była wymiana gum od resorów na te z Jelcza. To świadczy o geniuszu niedoszłego prezydenta w kwestiach technicznych i o niewiedzy polskich konstruktorów. Krzysztof zdobył ową wiedzę w prestiżowej Zasadniczej Szkole Zawodowej ukończonej na profilu kierowca-mechanik. Być może dlatego Krzysztof twierdzi, że jego Lublin jest w wersji 3,5 (czyli Lublin 3 po daleko posuniętej modyfikacji) co wywołało konsternację jego rozmówców.

Samochód posiada drewnianą podłogę na pacę, jednakże przewodniczący BIO planuje oddać Lublina do programu "Pimp my Ride". Tam ekipa zamieni podłogę na laminowaną, wodoodporną żeby nie gniła. Niżarłak chciałby też założyć do diesla instalację LPG.

Lublin przy bramce przewodniczącego

W dniu 26.01.2018 został odpalony przez Bembena, a także udało się nim dojechać do bramki i z powrotem. Wydarzenie zostało uwiecznione przez majora w filmie pt. "Major nagrwać bedze wam" Ewentualny wyjazd za bramkę mógłby się wiązać z donosem, ponieważ auto prawdopodobnie nie ma ubezpieczenia oraz ważnych badań technicznych.

Wypadek

W dniu 21.08.2007 roku Krzysztof Kononowicz miał wypadek samochodowy. W zderzeniu wziął udział transportowy Lublin Kononowicza i osobowy Opel Astra. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a poszkodowani ludzie z Opla Astry nie mieli żadnych zarzutów, a nawet byli zadowoleni ze mogli spotkać osobiście Krzysztofa Kononowicza, z którym zrobili sobie także pamiątkowe zdjęcia.[2]

Zajęcie komornicze

Km4.png
Lublinkomornik.png

W dniu 15.05.2018 r. pojazd był przedmiotem zajęcia komorniczego.

Źródła

  • KOMPILACJA-