Konserwa

Z kononopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Konserwa, przygotowany wcześniej posiłek - istne sacrum w Uniwersum Szkolnej 17. Jest to podstawa diety u Krzysztofa Kononowicza oraz Majora Wojciecha Suchodolskiego, praktycznie nie ma dania bez składników z konserw oraz dnia aby nasi bohaterowie nie marzyli o paczuszce Bożej od widzów pełnej konserw rybnych czy mięsnych.

Konserwy rybne są jedną z najważniejszych podstaw istnienia tego Uniwersum oraz tego czym jest Szkolna 17. Gdyby nie śledzie albo szproty w olejku czy pomidorkach, oraz ich testy... to bardzo ciężko byłoby sobie przypomnieć ponownie o Krzysztofie Kononowiczu, bez osoby Reżysera Bożego Krzysztofa Niemieckiego. Z kolei konserwy mięsne pojawiają się często w tak awangardowych daniach Kuchni Warmińskiej czy Kuchni Bombaskiej jak np. Barszcz Czerwony z Konserwą Wieprzową czy Konserwa Tłuszczowa z Kaszanką i cebulką.

Konserwy też mogą zupełnie nieświadomie brać udział w aferach których jest bardzo dużo w Uniwersum Szkolnej 17. Wystarczy tylko przypomnieć aferę z nieszczęsną paczką z Norwegii pełnej darów Bożych dla Żarłaka oraz Majora, czy też Aferę Meksykańską gdzie zostały pokazane pełne zapasy konserw od widzów. test

Filmy

Screenshoty

Nieszczęsne konserwy...
Krzysio głodny nie ma co jeść :<
Do barszczyku w sam raz!