Gliniana

Z kononopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ulica Gliniana - ulica boża, na której, pod numerem piątym, ma mieszkać redaktor Niemiecki. Ten adres był wspominany dużo razy przez Krzysztofa Kononowicza. Czasami Kononowicz kłamał że musi się udać na Glinianą 5 ponieważ jest tam pożar. Na terenie działki tak naprawdę znajdowała/znajduję się firma Niemieckiego, w której robi pomniki.

Gliniana 5 obecnie

Dom pod adresem aktualnie nie nadaje się do zamieszkania, to ruina. Na Google Street View idealnie widać stan budynku, który znajduje się pod tym adresem. Opuszczenie domu musiało się odbyć na przestrzeni kilku lat, gdyż tam nakręcono pierwszy film w kadencji redaktora Niemieckiego w 2015 roku. Dłuższy czas po pożarze cała posiadłość była zaniedbana i zalesiona. Od jakiegoś czasu Niemiecki prawdopodobnie znowu kontynuuje swoją działalność pomnikową.

Artykuł z dnia 20.02.2015 r. na portalu bialystok.tvp.pl potwierdził pożar

Kwadrans po północy 7 lutego strażacy dostali zgłoszenie o pożarze domu przy ulicy Glinianej 5 w Białymstoku. Ogień przez dwie godziny gasiło szesnastu strażaków. Dom jest zamieszkały, ale na szczęście wtedy nikogo nie było w środku. Przyczyny pożaru ustala policja. - Wstępne ustalenia wskazują, że udział w tym zdarzeniu najprawdopodobniej miały osoby trzecie. Natomiast czy było to przypadkowe zaprószenie ognia, czy było to działanie umyślne - to wyjaśnią policjanci - powiedział podinsp. Andrzej Baranowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.