Drewno

Z kononopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Drzewo.jpg

Drewno (bomb. drzewo) - materiał palny, wykorzystywany do zasilania pieca kaflowego. Jest drugim artefaktem służącym do tego celu zaraz po węglu bożym (jednak równie pożądanym przez Konona). Na Szkolnej 17 pojawia się zazwyczaj wiosną i latem w formie pozbieranych z okolic Białegostoku rozebranych lub połamanych elementów po meblach, paletach, sklejkach, itp., które zalegają na całej powierzchni posesji. W tym samym okresie następuje akt piłowania go na drobniejsze kawałki przez Prezydenta starą pilarką łańcuchową oraz rąbania toporkiem ("tak jak na Warmii mówili"), po czym jest składowane w szopie, piwnicy, domu lub po prostu tam gdzie było cięte. Sezon na rąbanko oznacza też poszukiwanie parobka-sługi. Dotychczasowi parobkowie potężnego Mazura to:

  1. Jan RODO (którego trzeba troszeczkę skrócić)
  2. Jarek Andrzejewski (spierdolony ze stanowiska)

Należy wspomnieć, że od obowiązku rąbania drzewka bardzo skutecznie miga się pewien Pasożyt, który na łonie królestwa Warmianina mieszka już prawie czwarty rok.

Ciekawostki

W okresie od marca do kwietnia 2019 Prezydent w celu zbierania zapasów drewna na Szkolną wykorzystywał Astrę Majora. Artefakt oraz spory przy jego piłowaniu odegrały również rolę w aferze oplowej.

Filmiki