Czarny grudzień

Z kononopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Czarny grudzień - okres końca 2017 i początku 2018 roku, gdy trwały największe afery w historii Uniwersum Szkolnej 17. Początkowo, nic nie wskazywało że w grudniu 2017 dojdzie do aż tak dużej ilości wydarzeń i afer które mocno zachwieją naszymi bohaterami na Szkolnej 17 oraz osobami postronnymi. Za rozpoczęcie wydarzeń które zmieniły Uniwersum uważa się zbanowanie kanału "Jarosław Andrzejewski" na YouTube w dniu 5 grudnia 2017 w godzinach wieczornych.

Strony konfliktu biorące w tym udział:

Kalendarium:

5 grudnia 2017 - główny kanał Mexicano o nazwie "Jarosław Andrzejewski", posiadający ponad 30 000 subskrybentów, został usunięty permanentnie z YouTube za nieprzestrzeganie regulaminu oraz łamanie praw autorskich. Gwoździem do trumny był film na którym Prezydent Krzysztof Kononowicz grozi powieszeniem Bolka na pasku od spodni. Redaktor Mexicano próbuje walczyć z marnym skutkiem o odzyskanie kanału jednak apelacje są bezwartościowe. Jako winnego straty kanału wskazuje niejakiego Marka K. Tego samego dnia powstaje nowy kanał mexico tv.

6 grudnia - liczne groźby w kierunku administratorów grupy Antyfanów Kononowicza i Majora, głównie Marka K. oraz niejakiej Diany. Początek Wojny Antyfanowskiej. Wieczorem Mexicano publikuje film w którym na kacu pokazuje swój pokój oraz płacze, że mu usunęli kanał.

10 grudnia - AFERA KOSZULKOWA - "bezinteresowne" pojawienie się dwóch nastolatków, Mateusza Lecha i Kamila Kuryłowicza, w celu "pomocy" i "promocji" Majora na kanałach oglądanych przez garstkę ludzi. Zakończone oddaniem haseł na kanał SuchodolskiOriginal, gdzie dwójka gimbusów kasowała filmy i komentarze. Mimo interwencji Mexicano, cała trójka nie wiedziała jak zmienić hasło aby nastolatki już nie miały więcej dostępu do kanału Majora. Spierdoleni zostali ze stanowiska wraz ze zbanowaniem kanału Majora 4 dni później, oraz ich wystalkowaniem i uprzykrzaniem życia przez wkurwionych widzów.

14 grudnia - kanał SuchodolskiOrginal został skasowany z YouTube, tak samo jak w przypadku kanału Jarosława Andrzejewskiego, za nagminne łamanie regulaminu Youtube oraz praw autorskich.

21 grudnia - AFERA PACZKOWA - wydarzenia rozpoczął ten film u Majora, gdzie wściekły Mexicano przychodzi na Szkolną 17 i zaczyna rugać Kononowicza oraz Majora ze względu na oszczerstwa w jego kierunku oraz Ewy za rzekome przywłaszcznie paczki.

22 grudnia - AFERA KUBKOWA - atak kubkiem na Krzysztofa Kononowicza przez Majora Suchodolskiego ze względu na kłótnie między nimi oraz wieczne smędzenie Bębena spowodowane brakiem alkoholu.

24 grudnia - kradzież modemu Majora przez jakiegoś złodzieja którego wpuścił Kononowicz na Szkolną. Z samego rana Mexicano ogłasza zawieszenie współpracy z Krzysztofem, jednak na filmikach Majora widać że normalnie wszyscy w trójkę spędzają Wigilię.

28 grudnia - AFERA MEKSYKAŃSKA - Mexicano w godzinach porannych zauważył samochód Straży Miejskiej, nie wiedząc jeszcze, że chodzi o zgłoszenia w sprawie warunków u Nera pokazanych na tym filmie. Póżniej wszedł do domu Kononowicza, korzystając z tego że Kononowicz oraz Major są zajęci - nagrał wtedy ten film w którym zachęcał widzów aby nie wysyłali paczek do Kononowicza oraz Majora gdyż te się marnują, pokazując paczki pełne jedzenia oraz prezentów. Tego samego dnia w porze obiadowej do Kononowicza przybyli licealiści którzy rozmawiali z Krzysztofem. Ten później zaprosił na rozmowę i Mexicana. Co do tego wydarzenia jest wiele wersji, według Kononowicza to Mexicano groził rozbitą szyjką od butelki licealistom - według Mexicana, Krzysztof poprosił go o pomoc z intruzami w domu, podczas której ten został raniony. Później, kiedy Mexicano już wyszedł z posiadłości Bożej, przybyli kolejni goście, w tym intruz - Redaktor Baleron, którzy pokazali Krzysztofowi film na którym Mexicano prosi widzów aby nie wysyłali paczek na Szkolną 17. Zdenerwowany Krzysztof zapowiedział natychmiastowe spierdolenie Mexicano ze stanowiska redaktora, mówiąc na filmie o wielu innych rzeczach jak rzekoma kradzież paczki, brak pieniędzy za Jutuby oraz wiele innych rzeczy jak alkoholizm Mexicano i grożenie licealistom. Oficjalne rozpoczęcie afery meksykańskiej, trwającej już do końca i dołączenie Jarosława Andrzejewskiego do wrogów Krzysztofa Kononowicza.

29 grudnia - Mexicano z rana się dowiaduje o filmie w którym Krzysztof wyrzuca go ze stanowiska redaktora. Mexicano nie może w to uwierzyć. Wieczorem Major publikuje trzy filmy z Wigilii, na których widać śpiącego Jarka na świątecznym stole i w barłogu Krzysztofa Kononowicza. Przy okazji (prawdopodobnie) odnalazła się paczka, która miała się znaleźć u Kononowicza i Suchodolskiego, powróciła do nadawcy w Norwegii.

30 grudnia - Mexicano przekroczył prawdopodobnie "granicę", nazwał Krzysztofa Kononowicza "kurwą", zapowiadając jego zniszczenie za oszczerstwa. Tego samego dnia w Uniwersum na dłużej pojawia się intruz - Redaktor Baleron, a następnie na jego kanale zostają opublikowane trzy filmy w których jest nagrana rozmowa nowego redaktora z Kononowiczem na podwórku o negatywnej działalności Mexicano oraz nastawienie Bembena przeciwko Jorowi.

31 grudnia - Baleron wrzuca filmik gdzie przedstawia swój punkt widzenia na wydarzenia na Szkolnej 17. Mexicano publikuje coraz to nowsze, nostalgiczne filmy, w których Mexicano ripostuje, wspomina czasy na Szkolnej i wyjaśnia bardzo negatywny pogląd na sytuację.

2 stycznia 2018 - któryś z przyjezdnych widzów wrzuca nowy filmik na kanał ,,major żołneż'' W tym filmie Baleron mówi, że Szkolną tylko odwiedził, a redaktorem zostać nie zamierza.

3 stycznia - dzięki administratorom grupy "Kononowicz&Major" nastąpiło pogodzenie się na linii Mexicano - Szkolna i wszystko zaczęło wracać do normy.

4 stycznia - trwa dalsza ofensywa ze strony wrogów Szkolnej 17, przez którą chcą znów przekabacić Krzysztofa przeciwko Andrzejewskiemu. Rozejm jednak dalej trwa.

Podsumowanie Czarnego Grudnia 2017:

 1. Permanentne skasowanie dwóch głównych kanałów Uniwersum: Jarosław Andrzejewski i SuchodolskiOriginal.
 2. Straty finansowe spowodowane utratą kanałów.
 3. Dożywotnia strata wielu cennych materiałów filmowych.
 4. Pojawianie się nieletnich celem popularyzacji swoich kanałów i wykorzystania Majora oraz Kononowicza do swoich celów.
 5. Przejęcie kanału SuchodolskiOriginal przez dwóch gimbusów, Mateusza Lecha i MagicznyBudyn, a następnie jego kasacja.
 6. Kradzież modemu Majora przez złodzieja, którego wpuścił Kononowicz.
 7. Kulisy powstawania materiałów które ujawnił Mexicano, 30-35% dochodu z Youtube szło do Kononowicza, pokazanie ilości paczek z jedzeniem i prezentami które walały się po posiadłości Bożej.
 8. Liczne afery - koszulkowa, paczkowa, kubkowa, meksykańska.
 9. Czasowe spierdolenie Mexicano ze stanowiska redaktora.
 10. Mexicano zostaje persona non-grata na Szkolnej 17, a Kononowicz jest nazwany "kurwą" przez eks-Redaktora.
 11. Przybycie Balerona vel Janusza Kupca z Uniwersum Tigera Bonzo.