Chronologia uniwersum Szkolnej 17

Z kononopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Uwaga! Chronologia sprzed kampanii prezydenckiej 2006 jest niepewna i uzupełniona głównie na podstawie szczątkowych źródeł. Możliwe, iż niektóre daty lub opisy wydarzeń z tamtego okresu nie są do końca zgodne z rzeczywistością. Ponadto niewielkie luki występują też do roku 2015, kiedy to zaczęło się trwające po dziś dzień regularne nagrywanie uniwersum. Jeżeli dostrzegasz jakiekolwiek braki lub błędy, uzupełnij artykuł potrzebnymi treściami.

2020

 • MARZEC

30 marca 2020 -

29 marca 2020 - Major wrócił z lasu, w rozmowie telefonicznej z widzem wypierał się wszystko jakoby był w lesie. MexicanoTV informuje go przez telefon że są filmy z lasu które dokumentują jego pobyt w lesie. Wybucha spór między Sławkiem a MexicanoTV o Kononowicza, a konkretnie intencje jakie kierują jednym a drugim przy nagrywaniu z głównym bohaterem Uniwersum.

28 marca 2020 - PatoTV znajduje Majora w lesie, prawdopodobnie najbardziej upokarzający film (widać jak się ślini a nawet "po ciężkiemu" w gacie..). Pojawił się też film z Kononowiczem na którym próbuje wejść do zamkniętego baru, ma całą wilgotną nogawkę od moczu.

27 marca 2020 - Kononowicz zmienił klucze do bramki. Na szkolnej pojawiają się widzowie którzy później zmotywują Kononowicza do wizyty na Rzemieślniczej i konfrontacji z Teresą Korol z racji tego co mówiła o Kononowiczu na filmach. Po długiej przerwie (od 8 lutego) wraca Paweł na lajcie ze Sławkiem. Zapowiada stworzenie kanału na którym będą treści niezwiązane z Uniwersum. Namawia ludzi aby szukali Majora w lesie i żeby wylewali mu farby i inne tego typu rzeczy na głowę/inne części ciała aby go oznaczyć. Major tego dnia wychodzi znów do lasu.

26 marca 2020 - Kononowicza wyrzucono z Zodiaka gdyż był tak brudny, interweniował kierownik. Na szkolnej była policja w związku z donosami widzów że w trakcie gdy trwa kwarantanna i jest zakaz spotkań więcej niż dwóch osób na szkolną non stop zajeżdża MexicanoTV, dostał oficjalny zakaz pojawiania się tam. Kononowicz prosi Sławka o internet i zajęcie się jego kanałem jak znów zacznie nagrywać.

25 marca 2020 - Major na filmie przyznaje że Monika miała mu "zwalić konia" w trakcie pobytu w Krakowie. Miało to się wydarzyć 10 stycznia gdy miał zwolnić łóżko dla znajomej Moniki i spać z nią na jednym łóżku, obok na podłodze miał spać Gach. Twierdzi też że to był powód dla którego Gach zniszczył laptopa i tak mocno się pokłócił z Moniką, ta miała mu powiedzieć o "incydencie końskim". Zapłacił 150 złotych dla zduna który przyszedł w sprawie niedawnego pożaru.

24 marca 2020 - Kononowicz przyznaje przez telefon widzowi że dał się przekupić Majorowi za 50 złotych. Na szkolnej pojawia się straż pożarna, był pożar w Belwederze. Tego dnia wcześniej Kononowicz czyścił piec, jednak nie chciało mu się wyczyścić komina. Kilka godzin później sadza w kominie się zapaliła i potrzebna była interwencja straży pożarnej. MexicanoTV wrzuca film na którym jest pod wpływem jakiegoś stymulanta.

23 marca 2020 - Kononowicz broni Majora że ten nie był w lesie od powrotu z Krakowa (Major w poprzedzających dniach dał mu kilka razy po 50 złotych "na zakupy"). Major południem wychodzi do "księgowej" (do lasu).

22 marca 2020 - Wychodzi na jaw że Major zarobił przez cały okres pobytu w Krakowie prawie 14 000 złotych. Ktoś wrzucił na posesję Belwederu kawałki jakiejś kiełbasy. Major znajduje film Sławka na którym ten w zabawny sposób tłumaczy nałóg Majora, ten jednak nie bierze tego jako fiksji i zaczyna obrażać Sławka.

21 marca 2020 - Major tłumaczy swoje wyjście do lasu tym że to fiksja a on był w hotelu bo musiał być u księgowej. Okazuje się że rozliczenia podatkowe jakie zrobiła dla niego Monika są nieważne i będzie musiał "znów" zapłacić podatki za styczeń i luty.

20 marca 2020 - PatoTV znajduje Majora w lesie na wąchaniu, eskortuje go na przystanek.

19 marca 2020 - Ktoś rzucił gównem na asterkę. Major wyszedł do lasu znów. Mazurski Major w rozmowie telefonicznej informuje Majora że czuje się współwłaściciel audi skoro zapłacił 500 złotych i że ten ma tydzień aby mu dać auto albo przyjedzie ze swoją "ekipą" i inaczej będą rozmawiać.

18 marca 2020 - Major daje gniewne expose na Monikę, oskarża ją o bycie oszustką, opowiada też o niedźwiedziach polarnych na Marsie. Paweł był na szkolnej oddać Majorowi zegarek który niegdyś od niego dostał, miał też mu ostro powiedzieć co o nim myśli. Na szkolnej na przystanku ktoś podciął sobie żyły i musiały interweniować służby, sprawa nie dotyczyła żadnego z bohaterów.

17 marca 2020 - Major opowiada jak to jest zadowolony z ukończenia terapii i wydania 13 000 złotych na swoje leczenie.

16 marca 2020 - Audi i asterka pomalone, na Audi "KŁAMCA MONIA" a na asterce sprejem "KOPYTK46". Co ciekawe napis na Audi jest namalowany pędzlem i farbą w kolorze tej która jest na Belwederze. Kononowicz pierwszy zobaczył rano napisy i dopiero zawołał Majora, również wcześniej zaopatrzył się w taką farbę aby odmalować Belweder (czyżby mógł pomalować auto Majora widząc rano że tylko jego auto jest pomalowane?]]. Kononowicz później tego dnia opowiada historie jak to roznosił ulotki PKN w Wilkowie, jak go aresztowali i pałowali po stopach w Białymstoku, jak to ukrywał się jako kobieta na Białorusi i jak później siedział w wojskowym areszcie. Wszystko miało się dziać za czasów stanu wojennego. Dostał też paczkę od Sławka w której znajdował się alkomat, slipki, los na loterię i kilka par butów (2 lub 3).

15 marca 2020 - Major wzywa Monikę aby oddała mu zegarek jaki zostawił w Krakowie. Przeprasza Pawła za wszystko co mówił. Próbuje przeczytać dyplom ukończenia terapii ale jest "niewyraźnie napisane".

14 marca 2020 - Major tłumaczy się że to co widać na filmie to była stara siatka, stara butelka i wszystko to fiksja. Twierdzi też że umówił się z PatoTV na taki film żeby wyświetlenia były. Wrzuca też film na którym pije wodę święconą, na oczyszczenie organizmu..

13 marca 2020 - Major wrócił z lasu. Kononowicz godzi się z Moniką i lekko z niej drwi że nadal by chętnie pomogła Majorowi.

12 marca 2020 - Major znów wychodzi do lasu jednak tym razem na inną miejscówkę, nikt nie mógł go znaleźć. Kononowicz wzywa do zamknięcia Donalda Tuska w pancernej szafie bo jest zarażony kononowirusem. Wychodzi pierwszy odcinek serialu Świat według Łosiów.

11 marca 2020 - Major tłumaczy pierwsze poterapiowe wyjście na nitro tym że chciał "spróbować jak to będzie po takim czasie i pożegnać się" a później że specjalnie nagrał taki film aby z widzami coś nagrać i żeby się pośmiać.

10 marca 2020 - PatoTV znalazł Majora w lesie, na pieńku z reklamówką. Następnie znalazł go też Nero (użytkownik discorda) i nagrał z nim [1]. Na szkolnej 17 była policja, zrobili zdjęcia napisów i wszczęli dochodzenie. Kononowicz nie ukrywa zadowolenia że wreszcie policja coś robi. Próbuje dzwonić do Moniki ale ona nie chce z nim rozmawiać nim nie przeprosi osób którym groził i które obrażał na filmie z poprzedniego dnia.

9 marca 2020 - Major około 9/10 rano wybył z Belwederu, ponoć do księgowej. Telefon wyłączył. Kononowicz na filmie grozi śmiercią i innymi Sławkowi, Niemieckiemu i Monice. Grozi że będzie strzelał z dubeltówki do widzów. Major nie wróci na noc. Od wyjścia z ośrodka minęło około 26 godzin, od ostatniego incydentu z wąchaniem około 41 dni. Tyle trwał okres trzeźwości Majora, za który zapłacił 13 000 złotych.

8 marca 2020 - Sławek odbiera Major z ośrodka, następnie go zawozi do Krakowa. Tam Major odbiera swoje rzeczy i oddaje klucze do mieszkania, jakiś jego znajomy zawozi go do Białegostoku. Tam pojawia się u Kononowicza i zostaje na noc w Belwederze. Powitanie jest chłodne, awantury od początku. Monika dzwoni do Majora w trakcie, każe mu wyjść i prosi aby wrócił do Krakowa, Major wyłączył telefon. W nocy zaczyna się [Afera Sprejowa|Afera sprejowa].

7 marca 2020 - Paweł dalej nieugięty w postanowieniu o nieudzielaniu pomocy bohaterom Uniwersum. Kononowicz wykrył spisek z poobijanymi garnkami w jakimś sklepie, kazał personelowi sklepu zabrać je (skutecznie) z wystawy.

6 marca 2020 - Major szykuje się do wyjścia z ośrodku. Kononowicz w rozmowie z Moniką stawia warunki ponownego zakwaterowania Majora, 500 zł czynsz, pomaganie przy sprawach domowych i dorzucanie się do wszystkich opłat. Miała dzwonić do niego Asia i grozić że ujawni na swoim kanale wszystkie dane Moniki. Jarosław "Mexicano" Andrzejewski na filmie mówi że to Monika non stop wydzwania do innych a nie odwrotnie, miał być tego świadkiem wielokrotnie.

5 marca 2020 - Kononowicz walczy z przeciekającą piłą (zbiornik na paliwo).

4 marca 2020 - Major wzywa Monikę do oddania jego rzeczy. Monika i Gach chcą przyjechać do Kononowicza pod warunkiem że nie będzie tam Majora. Majora mówi że wymienił ponad 300 SMS z Asią. Kononowicz wygłasza gniewne expose z asterki gdzie oskarża Donalda Tuska o to że wymyślił koronawirusa aby drwić z nazwiska Kononowicza, ma być to zemsta z przeszłości.

3 marca 2020 - Kononowicz wraca do sprawy kapliczki, to czy powstanie zależy od widzów i datków.

2 marca 2020 - Major znów atakuje Monikę i jej "kochanka", znów powtarza że zablokował jej numer. Miał też dzwonić do Kononowicza z pytaniem czy może wrócić do Białegostoku, ten udzielił zgody. Obaj uzgadniają że to Paweł powinien odebrać Majora z ośrodka, będę próbować się z nim skontaktować. Sam Kononowicz dostał pismo z IPN, biura lustracyjnego. Paweł później tego dnia informuje że nigdzie po nikogo nie będzie jechać.

1 marca 2020 - Major blokuje numer Moniki i straszy ją na filmie że jeśli nie odda mu dokumentów to pójdzie do adwokata. Rozmawia też z Gachem przez telefon o mieszkaniu, które ten drugi jeździł oglądać dla Majora. Od zainteresowania przeszło do niechęci i finalnie musiała interweniować Monika ale sprawa upadła, Major nie chce płacić za mieszkanie w którym go nie będzie.

 • LUTY

29 lutego 2020 - Major jest zły na Monikę za to co opowiada o Asi, wypomina jej że chce go zagarnąć dla siebie a jeszcze niedawno płakała bo znów z Gachem się pokłóciła. Chce zerwania kontaktów z nią.

28 lutego 2020 - Sławek tworzy płatną grupę gdzie będzie umieszczał swoje archiwalne filmy i inne ekskluzywne treści. Gachh pomógł znaleźć mieszkanie Majorowi w Krakowie. Monika opowiada że ma informacje o Asi, że to patologiczna osoba. Przestrzega Majora przed wyjazdem do Wrocławia.

27 lutego 2020 - Kanał YT Gacha znika. PatoTV zapowiada koniec współpracy z Łosiem i resztą rodzinki, ponoć na niepublikowanych filmach bracia mieli robić coś nieprzyzwoitego z matką. Major na filmie mówi że Monika płakała bo ktoś jej dokuczał. Kononowicz dostał paczkę ze wsparciem dla biura BIO, rzeczy typowo biurowe i kilka tabliczek i identyfikatorów. Opowiada też jak to było gdy był w ochronie papieża gdy ten był w Białymstoku, jak przywiózł drewno na ołtarzyk powitalny.

26 lutego 2020 - Major niedługo ma mieć zmieniany numer przez Monikę, najpewniej przez Asię. Kononowicz był w Zakładzie Pogrzebowym i na policji w związku z niedawną wizytą ww pracowników i próbą odbioru ciała z Belwederu. Sprawę ponoć potraktowano nadzwyczaj poważnie. Meksykano zbiera 900 złotych na nowego drona, zapowiada serię wyjazdów z Kononowiczem. Twierdzi też że miał usłyszeć od niego że ten planuje sprzedać dom bo ma dość hejterów i bandytów zza mostu.

25 lutego 2020 - Major potwierdza że Asia się z nim skontaktowała, Monika była zazdrosna i miała mu zrobić o to awanturę. Asia pochodzi z Wrocławia, jest wrogo nastawiona do Moniki, uważa że chce oszukać i zniszczyć Majora. Oferuje mu mieszkanie, transport i "być może coś więcej". Kononowicz na filmie przyznaje że nic nie nagrywa bo boi się że znów ktoś wejdzie i mu ukradnie sprzęt elektroniczny, laptopa dał na przechowanie Meksykanowi.

24 lutego 2020 - Sławek otrzymał list od domniemanego ex-sąsiada Kononowicza, mowa w nim o tym jak z bratem mieli ganiać dzieci z gumowymi pałami a samego brata zamykać w pokoju gdy przychodzili goście, że pracując w LO pił alkohol, autor miał być też świadkiem jak w urzędzie jedna kobieta zwymiotowała w towarzystwie Kononowicza. Pojawia się Asia, pierwszy o niej wspomina Sławek, Asia chce ratować Majora z Krakowa do Wrocławia.

23 lutego 2020 - Lipka robi pierwszego od dłuższego czasu lajta na którym dodzwania się Gach. Lipka mocno krytykuje Monikę, kpi z jej znajomości prawa i bycia prawniczką. Nadal się odcina od Uniwersum. Kononowicz nagrywa film gdzie wiąże wątek łapówek, lekarza co skórował pacjentów i PO.

22 lutego 2020 - Mexicano skończył 44 lata. Adrian w rozmowie telefonicznej proponuje Kononowiczowi 60m2 drewna, jednak nie dochodzą do porozumienia (węgiel i audi zawalają plac). Mocna spina na linii dwóch redaktorów obecnie orbitujących wokół Łosia, a konkretnie PetTV i US17. Ten drugi nagrał film jak w mieszkaniu Łosiów pokazuje numer konta na jaki można wpłacać pieniądze na wsparcie rodziny Łosiów, w tym obiecał Teresce pomoc w postaci leków bądź dowozu do lekarzy. PetTV uznając to za zagrożenie dla jego monopolu na Rzemieślniczą zmusza Łosia do nagrania filmu gdzie wymusza od niego wyznanie że US17 pozyskał od niego wszystkie niepożądane informacje osobiste, w tym hasła do banku. Łoś niechętnie o tym mówi lecz PetTV naciska i sugeruje odpowiedzi.

21 lutego 2020 - Major na filmie ponownie dziękuje Monice za załatwienie spraw podatkowych i chęć rozmowy, wręcz ją przeprasza i tłumaczy swoje agresywne nastawienie odstawieniem używek, jednocześnie atakuje Kononowicza i drwi z jego planów wyjazdów do Afryki w roli misjonarza kapucyna który będzie leczył murzyńskie krocza i prostował banany. Kononowicza dostaje błogosławieństwo od samego papieża Franciszka, prosto z Watykanu (obrazek i listy) oraz informacje że do błogosławieństwa rekomendowała go siostra przełożona Grażyna Żarko.

20 lutego 2020 - Łoś odwiedza ZOO, tylko od "zewnątrz" i większość zwierząt poza jednym osłem raczej się do niego wypina. Major na filmie dziękuje Monice za to że jednak ogarnęła za niego sprawy podatkowe za styczeń, że rozmawiali i doszli do jakiegoś wstępnego porozumienia

19 lutego 2020 - Kononowicz z Meksykanem znajdują wreszcie po kilku dniach upragnioną glinę, pakują ją do bagażnika auta. Naładowali dwie "wanny" i wiaderko. Planują dwa kursy więcej. Kononowicz twierdzi że mu potrzeba do stawiania pieców ludziom.

18 lutego 2020 - Kononowicza odwiedza znów policja, dostali donos że w piątek miał potrącić psa. Dokonują przeglądu jego auta. Miało dojść do pyskówki. Był też z wizytą widz, chciał dać 60 złotych za zdjęcie lecz Kononowicz odmówił i potraktować natręta gazem pieprzowym (w jego wersji). Major jest bardzo poruszony ostatnim wywiadem jaki Sławek przeprowadził z Moniką, ma ogromny żal do nich że o nim rozmawiają i opowiadają "głupoty". Znów opowiada że Monika go wykorzystuje, Sławek na YT w komentarzach potwierdza że konflikt na linii Major a Monika znów narasta, "rozejm" nie przetrwał nawet 48 godzin. Ewa Lipka na filmie udziela poparcia Majorowi w sprawie podatków, wychodzi z założenia że powinien oddawać 1/10 urzędnikom, powołuje się na swój autorytet uczciwej księgowej. Chciałaby pomóc bohaterom Uniwersum ale zdaje sobie sprawę że jej podejście nie sprzyja rozwiązaniu obecnych problemów, a że nie chce mącić to nie będzie się wtrącać (dalej).

17 lutego 2020 - Łoś nagrał film z wkopywaniem "kamienia węgielnego" pod budowę lotniska, zapowiedział brzenie domu Kononowicza. Major odpowiada na orędzie Kononowicza wzywającego go do powrotu, odpowiada że to nigdy się nie stanie i nawet ludzie w ośrodku uznali że ten film jest "zły". Przeprasza Monikę, wycofuje się z oskarżeń o oszustwa i próby wyciągnięcia z niego pieniędzy, słowo przepraszam nie pada ale broni jej przed Kononowiczem i tym co mówił w orędziu o Monice. Dziękuje jej że go wywiozła z Białegostoku i pomogła naprawiać jego życie. Meksykano po kilku miesiącach zapowiedzi wreszcie kupił karnet na basen, filmy z pływalni coraz bliżej (jak okoliczności pozwolą). Kononowicz miał się na niego obrazić w wyniku jednego telefonu Trupiarza. Kpi z Sławka że ten na filmach sprawia wrażenie przerażonego Moniką. Mario z Krzaków odnalazł nową drogę w życiu, będzie pilnować by żuki, dżdżownice, jeże i tym podobne zwierzątka bezpiecznie przechodziły przez jezdnie.

16 lutego 2020 - Kononowicz opowiada o spotkaniu z Czeczetkowiczem, ten drugi przyszedł z kamera i chciał by Kononowicz nagrał klęcząc przeprosiny dla Andrzeja P. To bardzo mocno go zdenerwowało i kazał gościowi opuścić posesję. Narzekał też że Czeczetkowicz pewnego razu chciał z nim nagrać film na którym by niszczyli polskie flagi z namalowanymi źydowskimi symbolami. Sławek robi kolejny wywiad telefoniczny z Moniką. Ta informuje że wczoraj wraz z rzeczami osobistymi oddała też kluczyki do Audi i ponownie apeluje do Majora by wywiązał się z podpisanej umowy z Mazurskim Majorem oraz go ostrzega że w razie czego będzie zeznawać na policji. Major miał jej potwierdzić że słynny pomysł Pawełka z notariuszem z 2017 to na prawdę był plan na przejęcie Belwederu. Wygadała się że Gach wydał ponad 1500 złotych na paliwo i wożenie Majora. Sławek później tego dnia jeszcze wrzuca jeden film gdzie opowiada że Major przyznał mu się że nie chciał takiej eskalacji konfliktu z Moniką i na pewnym etapie już przymierzał się do opuszczenia ośrodka, personel widząc jego przygnębienie/zniechęcenie go odwiódł od tego pomysłu.

15 lutego 2020 - Monika za pośrednictwem kanału YT Gacha publikuje rozmowy telefoniczne z Kononowiczem i Mazurskim Majorem. Kononowicz narzeka na Majora że mu nigdy nie pomagał. Nie wyda jego rzeczy nikomu, nawet kurierom, tylko właścicielowi do rąk własnych. Auta też nikomu nie wyda mimo że sprzedane, właściciel ma przyjechać i na jego oczach podpisać umowę z nowym właścicielem. Natomiast rozmowa z Mazurskim Majorem dotyczy tego kto ponosi odpowiedzialność za fiasko całej operacji sprzedaży Audi. Monika umywa ręce i radzi mu iść na policje złożyć zawiadomienie, sama też chętnie złoży zeznania gdyż jak twierdzi "Suchodolski też mnie oszukał]]. Na koniec rozmowy grozi Mazurskiemu Majorowi policją/pozwem jeśli się okaże nieprawdą jakoby ten na swojej komendzie sprawdzał jej dane osobowe/zamieszkania. Meksykano opowiada o początkach swojej znajomości z Kononowiczem, jak akurat trafił gdy tamten był pokłócony z Reżyserem, o czasach gdy jeszcze doceniali pieniądze i paczki od widzów i jak Kononowicz jeździł codziennie do MOPS po obiadki dla siebie i Majora. Sławek na filmie potwierdza że obecnie filmy Majora są poddawane cenzurze ludzi z ośrodka (reakcja na "groźby" Moniki?), nawet w przypadku robienia lajta obecny musi być jakiś terapeuta. Okazało się też że w walizkach które Monika zostawiła w ośrodku nie ma wszystkich rzeczy Majora, te odzyska w momencie oddania jej kluczy do mieszkania.

14 lutego 2020 - Meksykano wypija kilkuprocentowe piwo z powodu pomyłki w sklepie (ponoć nie swojej), jest bardzo zirytowany całą sytuacją. Kononowicz kręci krótkie expose gdzie wyraża poparcie dla pomysłu strzelania w głowy hejterom, mówi że powinno być jak za komuny że się bierze delikwenta na komendę i tam pod ściankę, kula w łep i nie ma hejtera. Dopuszcza też wieszanie na słupach. Zapowiada też skierowanie pisma do Sejmu, chodzi o możliwość strzelania w głowy przewodniczącym partii politycznych. Monika odstawia do ośrodka w którym leczy się Major dwie siatki/torby z jego rzeczami.

13 lutego 2020 - Kononowicz opowiada i przypisuje sobie zasługi znalezienia mieszkania dla Meksykana i jego matki, twierdzi że ta nawet mu nie podziękowała za to. Jeździł po mieście i szukał gliny/zaprawy murarskiej. Wykonał też telefon do Wiesława, brata Łosia, i ten miał mu grozić pobiciem. Major na filmie przyznaje się że próbował kontaktować się z Kononowiczem, nie udało mu się. Po południu Monika wrzuca na kanał YT Gacha nagranie rozmowy telefonicznej z Kononowiczem gdzie informuje go że składa przeciwko niemu prywatny akt oskarżenia z racji pomówienia, w odpowiedzi na jego wczorajsze expose, wysyła też mu kolejne wezwanie do zwrócenia pożyczonych 700 złotych. Późnym wieczorem Sławek organizuje lajta z Moniką. Na lajcie założeniem jest odpowiadanie na ciężkie pytania widzów ale w 80% niestety nie udaje się tego zrobić. Monika dzieli się informacją jakoby prawdziwą przyczyną umieszczenia Majora w ośrodku było to że podczas ostatnich swoich dni w Krakowie miał incydent z nitro. Otóż historia jakoby wypił wódkę i lokator na niego się skarżył wyglądała inaczej. Miał wąchać rozpuszczalnik na balkonie, bardzo mocno się drzeć. Współlokator wezwał Monikę o drugiej w nocy, wtedy też postawiła mu ultimatum. Ma być stratna 2000 z racji tego incydentu, współlokator też zrezygnował z wynajmowania mieszkania. Poza tym ostrzega ośrodek w którym leczy się Major że nie będzie bezczynnie siedzieć gdy ten nagrywa filmy oczerniające je, filmy owe mają być przed publikacją być sprawdzane przez kogoś z ośrodka więc ponoszą (według niej) za to odpowiedzialność. W nocy Reżyser Niemiecki publikuje dwa archiwalne filmy, wcześniej nie publikowane, z udziałem Kononowicza i Majora.

12 lutego 2020 - Sławek informuje że Mazurski Major podłapał bardzo dobry kontakt z Majorem, widzi w tym potencjał na przyszłość. Major kręci gniewne expose na Monikę. Zarzuca jej zabranie go od Kononowicza aby go upokarzać, znęcać się i go ustawiać jak nie wiadomo kogo. Mówi że kończy z nią "romans" bo sabotuje mu terapię. Przeprasza Pawła że tak późno dostrzegł "prawdę", że widzi swoje błędy i jest mu głupio z tego powodu jak to wszystko się potoczyło, mówi że on to wszystko "zatrzymał" i "pozbiera" to co zostało. Nazywa ją "wyrwikuflem". Kononowicz dostał list zapraszający go na misję misjonarską w Afryce, zostanie kapucynem i będzie uczyć oraz leczyć w Afryce. Planuje wysyłać pisma do kanibali aby uniknąć sporów, nie chce też żadnych kolczyków i będzie w tej sprawie negocjował z wodzem jego nowego plemienia. Wieczorem nagrał expose. Expose w którym wybacza Majorowi wszystko, chce zgody, zaprasza go do Białegostoku i na misję do Afryki. Przyznaje że powinien iść do szpitala się leczyć ale nie zostawi Belwederu samego, przyznaje racje Pawłowi. Wyciąga ręce do wszystkich. Atakuje Monikę że oszukała Majora, miała mu rozmowie telefonicznej się przyznać do wszystkiego. Jest nawet lament.

11 lutego 2020 - Monika za pośrednictwem kanału Gacha wrzuca rozmowę telefoniczną z Majorem w której krok po kroku wyciąga z niego że wszystko co mówił na poprzednich filmach było manipulacją bądź nieprawdą. Major wszystko kwituje milczeniem albo "pozbędziesz się mnie" (i pochodnymi). Rozmowa kończy się bardzo mocną kłótnią, Major wprost jej mówi że z nimi koniec a Monika mówi że nie będzie dalej usługiwać osobie "niedorozwiniętej, wręcz upośledzonej, jak i patologicznej". Temat sprzedaży auta Mazurskiemu Majorowi został dogadany przez Majora, umówili się że jeszcze jakoś to wyjdzie. Po opublikowaniu rozmowy telefonicznej Major wrzuca film ogłasza definitywny koniec znajomości z Moniką i przeprasza Pawła za wszystko.

10 lutego 2020 - Rano pojawiają się wywiady Sławka z Moniką odnośnie sytuacji z Majorem, okazało się że podczas ostatniej wizyty w ośrodku Major miał urządzić wielką awanturę Monice z powodu niezadowolenia wynikającego ze sprzedaży auta (za mało pieniędzy) oraz powrotu Gacha w otoczeniu Moniki, miał rzucać papierami i się wydzierać, personel musiał go uspokajać. Gach w ramach rehabilitacji zaoferował sprowadzenie rzeczy Majora z Białegostoku lecz ten nie chciał o tym słyszeć, zwłaszcza że musiały oddać pieniądze za paliwo. Monika w wywiadzie twierdzi też że zamieszanie ze sprzedażą auta wynikło z tego że niedoszły kupujący chciał pewnych korekt na umowie i Major nie chciał podpisywać nowej wersji umowy. Nie doszły kupiec Audi wieczorem wrzuca film gdzie nazywa wersję wydarzeń Moniki "bzdurami" i zapowiada że jeśli nie otrzyma od niej zwrotu pieniędzy i odsetek za poniesione koszta to skieruje sprawę na policję i do sądu. Według niego to Monika chciała korekt na umowie, w tym zdjęcia jego dowodu.

9 lutego 2020 - Major nagrywa gniewny film w którym zakazuje Monice wizyt w ośrodku, nakazuje oddanie/odesłanie wszystkich jego papierów/spraw i ma się już tym nie zajmować, kończy znajomość. Katalizatorem jest Gach który się pojawił u boku Moniki ponownie, Major jest ewidentnie zazdrosny bo non stop wspomina o nim i tym co miał zrobić a teraz uzyskał przebaczenie. Operacja sprzedaży auta oficjalnie porażką, Major się wycofał i Mazurski Major najpewniej nie dostanie w swoje ręce Audi.

8 lutego 2020 - Kononowicz na filmie z Łosiem ma zażartą dyskusję dotyczącą pieniędzy i ośmieszania się, zakończona kontaktem fizycznym i urwaniem filmu. Major mówi że była u niego Monika z Gachem, tego drugiego nie chciał widzieć i go nie wpuścili ostatecznie (chciał przeprosić Majora) a z Moniką i tak się pokłócili. Paweł z Warszawskiego Mokotowa zrobił "ostatniego" lajta, tłumaczy że wszystkiego jego ruchy z ostatnich kilku dni to był fake który miał spowodować że jego hejterom zrobi się "mokro", zrobiło się i 5 głównych hejterów w przeciągu kilku godzin dzwoniło do niego aby się pogodzić i przeprosić. Zapowiedział koniec kariery, wszystkim życzył powodzenia i usunął kanał (znów).

7 lutego 2020 - Major nagrał filmy gdzie znów opowiada o destrukcyjnym wpływie alkoholu na ludzi. Paweł zrobił dwa gniewne lajty gdzie zapowiadał złożenie kolejnych donosów na policji, w tym na FaXKOMEDY i Sztywniutko1234, za domniemane groźby (co się okazało w przypadku tego pierwszego akurat fejkiem). Widzowie zarzucali mu bycie donosicielem + wiele innych nie przychylnych komentarzy, w efekcie bardzo rozgniewany wyłączył nagle lajta.

6 lutego 2020 - Gach wrzuca kolejny film gdzie mówi że Paweł raz będąc przejazdem w Krakowie wysłał im MMS ze zdjęciem Krakowa i że "jest przejazdem", miało to stanowić swego rodzaju zaproszenie do spotkania z Moniką, poza tym po zostawieniu Majora u Widza z Orzysza miał mówić że "dobrze tak ćpunowi. Łoś nagrywa film w którym atakuje Kononowicza i zapowiada złożenie mu sprawy za oskarżenia jakoby miał pobić dziewczynkę. Kononowicz był w wodociągach gdzie zapłacił 494 złotych opłat za wodę i miał starcie z wiceprezesem wodociągów, chodziło o nagrywanie na ich terenie, pojawiły się fekalne fantazje i dywagacje.

5 lutego 2020 - Bartek wrzuca film na którym potwierdza wersje Moniki jakoby Paweł mimo bycia w związku małżeńskim proponował jej wspólny wyjazd do Kazimierza, do hotelu. Wspomina też że wcześniej były inne lekkie "podrywowe zaczepki". Meksyk pojechał samemu do Warszawy i spotkał się z Pawełkiem, nie powiedzieli niczego nowego. Pierwotnie miał być jeszcze Kononowicz lecz ten został wkręcony przez Adriana i z jakiegoś powodu pozostał w domu, nie jest sprecyzowane co konkretnie Adrian powiedział/obiecał zrobić dla Kononowicza.

4 lutego 2020 - Major ma pretensje do Pawła że ten obraża Monikę i publikuje ich rozmowy telefoniczne. Paweł robi lajta gdzie odwołuje swój definitywny koniec (kolejny), żona go ponoć namówiła do walki. Wzywa Monikę do publikacji dowodów na zaproszenie do Kazimierza, deklaruje że w razie czego jest gotów jechać po Majora do ośrodka i go odstawić do Kononowicza. Audi Majora się sprzedało za okrągłe 1000 złotych. Łoś robi swojego kolejnego solowego lajta, w realiach kampanii wyborczej, mocno atakuje Kononowicza i składa wiele obietnic jak to będzie rozwijać Białystok jako wojewoda.

3 lutego 2020 - Pierwsza 1-dniowa przepustka Majora zafundowana przez ośrodek leczenia norkomanów. Adrian robi ofensywę telefoniczną na Kononowicza, podpuszcza go w sprawie naprawy pracy krematoryjnego czy też zawiezienia go do Krakowa. Sam Kononowicz złożył wyjaśnienia/pisma dotyczącego jego opałów w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska. Paweł robi lajta, gniewnego lajta. Oskarża na nim wiele osób o stalking, nękanie i groźby. Zapowiada dużo donosy do służb, wyciąganie "szczurów z nor" i rozliczanie.

2 lutego 2020 - Adrian wydobył przyznanie się z Kononowicza że ten chce jechać do Krakowa tylko po to aby złożyć donosy we wszystkich urzędach, można się domyślić na kogo. Major nagrywa dosyć enigmatyczny film w którym non stop nawiązuje do alkoholu, że nie będzie o nim mówić, że kluby i spotkania z ludźmi to pokusy aby pić alkohol. Paweł nagrywa film na którym jest zszokowany wiadomościami jakoby Monika oskarżała go o podryw i zapraszanie jej do Krakowa, deklaruje odcięcie się (kolejne) od Szkolnej i ucięcie kontaktów z Majorem. Paweł tego dnia zrobił 4 czy 5 lajtów o łącznej długości ponad 9 godzin.

1 lutego 2020 - Kononowiczowi popsuła się asterka, podejrzewa że to może być poniekąd wina Gacha gdy ten montował mu halogeny. Sławek na filmie oferuje Kononowiczowi darmową wersalkę jeśli wyjmie laptopa z zimnego pokoju i zacznie z ponownie korzystać. W ośrodku terapii od uzależnień Major ma lekkie spięcia z Moniką, pierw o zaległy film gdzie na nią narzekał a następnie o wychowanie, nie zszedł do niej gdy przyjechała lecz "machał do niej z okna". Łoś zapowiada zniszczenie domu Kononowicza za pomocą działa i czołgów.


 • STYCZEŃ

31 stycznia 2020 - Major na filmie z terapii mówi o kłótni z Moniką. Kononowicz na filmie grozi Reżyserowi donosami (podatki, budynki) oraz zleceniem pobicia Łosia (przez kogoś "trzeciego"). Zapowiada że następnego dnia pojedzie do Krakowa.

30 stycznia 2020 - Kononowicz uderzył (z liścia ponoć) Łosia podczas nagrywania filmów w Pałacu, obecny był przy tym Reżyser Niemiecki, odbyło się to najpewniej po "debacie" o zasadności budowy lotniska przy ulicy Szkolnej 17.

29 stycznia 2020 - Kononowicz wydaje gniewne expose gdzie obwieszcza że wyleczył się z cukrzycy (ziołami i herbatkami), rozmawiał też przez telefon z Moniką i ta proponowała mu odkupienie Audi za 1000 złotych lecz ten oferował max 400 złotych. Chce pilnie "uwolnić" Lublin aby nim pojechać do Krakowa. Major z terapii się śmieje z tego co Pawełek opowiadał na lajcie jakby mu lepsze leczenie zorganizował.

28 stycznia 2020 - Dzień Łosia i tylko jego, perła w postaci filmu o cieście, to po prostu trzeba zobaczyć. Nic innego tego dnia nie miało prawa zaistnieć.

27 stycznia 2020 - Major rozpoczyna właściwą terapię, Łoś otrzymuje dary od Wiskorda, Kononowicz ogłasza że już wyzdrowiał z cukrzycy.

26 stycznia 2020 - Pojednanie Łosia z Kononowiczem, Reżyser też obecny w Belwederze. Drugi lajt Pawełka ale nic istotnego nie mówi (znowu).

25 stycznia 2020 - Paweł znów się odcina od Szkolnej, zrobił lajta gdzie opowiadał o kulisach dramy na urodzinach Kononowicza i inne pierdolety niezbyt związane z Uniwersum. Major nadaje z terapii i oskarżył widzów o nagabywanie go do picia i wąchania.

24 stycznia 2020 - Kononowicz zorganizował lajta urodzinowego, pojawili się Paweł, Fiodorczuk, jego brat i Rafał. Paweł w ramach prezentu wręczył telewizor i antenę by następnie zostać ośmieszonym i spierdolonym ze stanowiska po raz n'ty (nie chciał pokazać dowodu i przyznać się gdzie na prawdę mieszka), sam wyszedł. Następnie miał miejsce spór o coca colę w trakcie którego działa się magia i który ostatecznie doprowadził do zakończenia lajta. Wpadło około 880 złotych po 2 godzinach, widzów było w granicach 5k do 7k.

23 stycznia 2020 - Monika informuje Majora w rozmowie telefonicznej że Kononowicz wraz z Meksykanem chcą do niego podjechać aby pogadać, ten jednak całkowicie wyklucza taką ewentualność. Cichy dzień.

22 stycznia 2020 - Kononowocz był w serwisie naprawić głośnik w telefonie, był potwornie zadowolony z obsługi i reklamował serwis na filmie. Dostał też list do stawienia się w roli świadka ale nie powiedział ani słowa więcej o tej sprawie. Major wrzucił krótki film z ośrodka, pokazał boisko i wygłosił kilka słów, miał dobry humor.

21 stycznia 2020 - Urodziny Kononowicza, dostał prezenty od Meksykana (130 złotych z lajta, flaszkę) i widzów (swoją figurkę, listy i kubek prezydencki).

20 stycznia 2020 - Meksykano był z Kononowiczem aby opłacić zaległość za prąd i wpłacić nadwyżkę części z lajta jako zabezpieczenia pod przyszłe rachunki. Major okazało się że jest w pokoju z Fazi w ośrodku.

19 stycznia 2020 - Major zgłosił się do ośrodka na zamkniętą terapie, współdzieli pokój z kimś sławnym, ma swojego laptopa i kamerę - będzie mógł nagrywać filmy, lajtów nie. Rozpoczyna 1 tydzień detoksu a następnie 6 tygodni właściwej terapii. Meksykano zebrał na lajcie 2300 złotych, cel to było na ratowanie Kononowicza z opresji, a raczej 50/50. Nadwyżka będzie przeznaczona na przyszłe opłaty za energię.

18 stycznia 2020 - Sławek w nocy wrzuca wywiad z Moniką która informuje go że Kononowicz oskarża Fiodorczuka i Pato o kradzież pieniędzy z TipAndDonation. Po południu Fiodorczuk wrzuca oświadczenie gdzie dementuje te informacje i zapowiada odcięcie się. Wrzuca też nagranie rozmowy telefonicznej na której Kononowicz przyznaje że wymyślił te oskarżenia żeby zwabić Majora i Monikę do siebie żeby po łbach im dać. Major na filmach informuje że idzie na terapię zamkniętą i tego samego dnia organizuje "ostatniego lajta przed terapią". Na lajcie nie dzieje się nic poza tym że Monika zamierza zgłosić Kononowicza na policję w reakcji na to co usłyszała na filmach wrzuconych przez US17. W trakcie lajta US17 wrzucił film na którym Kononowicz opowiada jak jego brat z Białorusi zbiera ludzi i na dniach będą w Białymstoku aby zająć się ściągniętymi gośćmi z Krakowa. US17 też rejestruje jak Kononowicz sam mówi że jest prawiczkiem.

17 stycznia 2020 - Pato wrzuca na YouTube oświadczenie że od 1 stycznia nie ma dostępu do konta Kononowicza i sugeruje że zniknęły pieniądze z lajtów. Mexicano też o tym wspomina na swoim filmie ale nie wyklucza że ktoś po prostu się pomylił. Kononowicz nadal nie ma prądu, nie zapłacił rachunku na 500 złotych. W Krakowie kolejny kryzys, Major znów chce wracać do Białegostoku.

16 stycznia 2020 - Kononowiczowi wyłączyli prąd, według Majora stracił jakiegoś sponsora. Był dzisiaj na obiedzie z Moniką i jej kuzynką, na sugestie żeby zapłacił miał wpaść w szał i rzucać pieniędzmi po lokalu, kelner był w szoku. Ostatecznie za obiad zapłaciła kuzynka Ania. Oboje też przypuścili ofensywę na Gacha, ma się "nie wpierdalać w ich sprawy", kpili z niego że 3x letni chłop tak mocno polega na rodzicach (bogatych) i że zarabia 2000 miesięcznie. Padła też informacja że to terapeutka odpowiada za olanie tematu leczenia zamkniętego, miała wprost powiedzieć Majorowi że Monika nie może mu ustawiać życia i ten wziął to sobie całkowicie do serca.

15 stycznia 2020 - Zalew filmów/wywiadów z Gachem, kolejno od Pawełka i Meksykana, oraz jeden film gdzie Monika rozmawia z Kononowiczem i mu opowiada co się stało. Według Gacha Major zdominował Monikę, wyczuł jej słabe strony i zaczął ją wykorzystywać fizycznie (miało dojść do macania piersi oraz krocza Majora, w ramach zabawy ale nadal) oraz psychicznie (robienie awantur w sklepach bo za wolno chodzi czy też udawanie ofiary). Zarzuty dotyczące zniszczenia mieszkania są według niego wyolbrzymione gdyż mogło dojść do ewentualnego zniszczenia podłogi w wyniku rzucenia laptopem o nią, ale jest gotów oddać pieniądze za to. Pawełek oficjalnie mówi że Sławek nie jest wiarygodny i że boi się że niedługo Major wystartuje z łapami do Moniki. Monika natomiast twierdzi że zgłosiła już sprawę na policję. Późnym wieczorem ląduje film Moniki i Majora, Monika jest zła na Majora że ten gadał w ciągu dnia głupoty na nią, ten mówi że do końca miesiąca się wyprowadzi z powrotem do Białegostoku. Pada info że byli u jakiegoś lekarza poza Krakowem i się razem zapisali do niego. Miał też miejsce (pierwszy?) Łosiocentryczny lajt, w ciągu 2 godzin zebrał ponad 500 złotych i miał średnią widownię na poziomie 1600 widzów.

14 stycznia 2020 - Około 1 w nocy na discordzie pojawił się Gach i rozpoczął opowiadać o awanturze jaka miała miejsce w mieszkaniu Moniki. Pokłócili się o ewentualne pójście do psychologa, w efekcie ten miał rozbić laptopa o podłogę i zerwać z Moniką. Do całej sytuacji miało dojść z następujących powodów: obmacywanie Moniki przez Majora, zdominowanie jej, dziwne ciągoty między nimi (Majorem i Moniką) i brak chęci leczenia psychologicznego. Major później tego dnia wrzucił film gdzie potwierdził że awantura miała miejsce.

13 stycznia 2020 - Pato i Łoś zwiedzają opuszczony szpital, Rodo opowiada jakie działania podejmie jako Wojewoda aby przywrócić to miejsce do dawnego stanu świetności. Kononowicz na filmach Meksykana chwali się prezentami od Lipki (min banknotem), opowiada jak ją zdominował i zmusił do wyznania prawdy ws. starej afery mailowej (Lipka miała wysyłać maile na policję w celu uwalenia Kononowicza).

12 stycznia 2020 - Ewa Lipka przyjeżdża do Polski i o godzinie 11:00 odbywa się jej spotkanie z sympatykami w centrum Warszawy. O godzinie 18:00 zjawia się wraz ze swoim wiernym fanem Adrianem u Krzysztofa Kononowicza na Szkolnej. Spotkanie zarejestrował Fiodor (powstaje Trylogia Fiodorczuka) oraz Adrian.

11 stycznia 2020 - Paweł publikuje nagraną rozmowę (bez wiedzy Sławka) z 6 stycznia. Oskarża w niej Sławka o uczestniczenie w spisku krakowskim, wspólne działa z Moniką w celu (którego sam nie umie sprecyzować) szkodzenia Majorowi. Według niego Major jest przetrzymywany w domu i nie może wychodzić, ma prany mózg co Pawełek widzi po jego solowych filmach i możliwe że jest zamach na jego finanse. Major publikuje film z kuchni gdzie rzuca w kierunku Moniki bardzo wulgarne teksty (o tym że chciałby ją zerżnąć np), tej się bardzo to nie podoba o czym mówi na filmie.

10 stycznia 2020 - Tego dnia miały miejsce dwa równoległe lajty, Kononowicza (i Fiodorczuka) i Majora (i Moniki). Kononowicz zarobił ponad 2500 złotych, w szczytowym momencie miał prawie 10 tysięcy widzów. Na lajcie był obecny od połowy Rodo. Miało miejsce dogadanie się ws powrotu Rodo na szkolną ale następnego dnia się okazało że nic z tego nie wynikło. Lajt Majora to było około 1000/1400 widzów, zarobił nieco ponad 500 złotych i też było kilka spin z Moniką, głównie na punkcie ewentualnego leczenia zamkniętego.

9 stycznia 2020 - Kononowicz z Meksykanem pojechali po obornik, na miejscu Kononowicz zlał się w spodnie, nie udało się wypełnić celu podróży. Major tego dnia zalicza kilka kłótni z Moniką odnośnie leczenia zamkniętego, terapeutka mu to wmówiła że to niepotrzebne a nitro to dobry środek zamienny. Przeprosił widzów za obrażanie.

8 stycznia 2020 - Major przebywa w wynajmowanym mieszkaniu w Krakowie, trwa akcja masowego cofania subskrypcji na kanale majora co doprowadziło do zmniejszenia ich o około 4 000 (z 84 000~). Major ciągle je, Fiodor dostał wezwanie do prokuratury. Monika planuje umieścić majora na 6 tygodni w monarze.

7 stycznia 2020 - Major wrzucił kilka filmów gdzie narzeka na Kononowicza i zatrzymane Audi, pokazuje faktury za remont wspomnianego samochodu.

6 stycznia 2020 - Major ma załamanie, opowiada jak jednak chce wrócić do Białegostoku, że Monika zła i pokazał dokumenty jakie dostał z Choroszczy. Na kolejnym filmie już wszystko jest w porządku. Kononowicz odpalił swojego lajta w trakcie którego podał na wizji numery Majora i Moniki, podgolił się, było dużo triggerowania się i finalnie zarobił 1740 złotych przy 7500 widzów.

5 stycznia 2020 - Wywiad Moniki i Sławka. Leczenie zamknięte jako twardy warunek powrotu Majora do Krakowa, zgłoszono Pato na policję w związku groźbami i afera narkotykową.

2 stycznia 2020 - Major udał się w kierunku Warszawy taksówką, miał jechać jakimś autem ale nie chciał tyle czekać, od tej pory lokacja Majora jest nieznana. MexicanoTV sugeruje przebywanie u Moniki.

1 stycznia 2020 - Major został znaleziony w lesie, nie został wpuszczony do belwederu. Akcje z lasu zostały zarejestrowane na kanale US17, na filmach zaobserwujemy wysokiej jakości i profesjonalne sposoby inhalacji prosto z reklamówki.

2019

 • GRUDZIEŃ

31 grudnia 2019 - Major opuścił Kraków z powodu kłótni z Moniką, odrzucił możliwość zamieszkania w pokoju krakowskim blisko centrum za 500zł/miesięcznie, udał się ponownie do Białegostoku i zadomowił się w hotelu blisko lasu zwierzynieckiego, sylwstera spędził z nieznaną osobą na obrzeżach miasta. Paweł ujawnił swoją twarz i ponoć totalnie odcina się od szkolnej w tym roku.

25 grudnia 2019 - Meksykano na lajcie przyznaje że jego matka otrzymała mieszkanie i pieniądze za działkę na boboli. Jest też lajt Kononowicza, dużo kłótni z Moniką i jej obrażania (i Majora).

24 grudnia 2019 - Załamanie u Majora, chce uciekać z Krakowa. Monika później tego dnia mówi że odwiozą go do Białegostoku ale po chwili jednak dochodzą do porozumienia. Kononowicz dzieli się opłatkiem z Fiodorczukiem.

23 grudnia 2019 - Pierwsze informacje o wybuchach agresji Majora w Krakowie, Monika jest wściekła na Majora.

22 grudnia 2019 - Kononowicz dzwoni do Moniki. Zadaje jej szczerze pytanie (jej każe położyć prawą rękę na serduszku) "kiedy była zrobiona dla majora jedzenie". Jest też odezwa do ćpuna aby pocałował Jezusa, wtedy pokaże że jest Szatanem. Mówi też że jak chcą Audi to muszą węgiel usunąć. A jak przyjedzie policja to on da im 3 szufle i powie "zapierdalać". Na koniec lament skierowany do Majora, głównie w kontekście wizji samotnych świąt.

21 grudnia 2019 - Trwa Czarny Grudzień

21 grudnia 2019 - Na Szkolną 17 dociera 5 ton węgla wysłanych przez Zbigniewa Stonogę.

20 grudnia 2019 (data dzienna niepewna) - Mexicano wraz z matką opuszczają Boboli i przenoszą się do wyposażonego w łazienkę mieszkania w bloku.

19 grudnia 2019 - Sławek zabiera Majora do Wadowic, a następnie do swojego domu.

18 grudnia 2019 - straszy syn Moniki jest zły na Monikę za całą sytuację. Kononowicz kpi z Moniki i Majora i odmawia bycia ojcem chrzestym.Awantura w Krakowie, Monika pojechała z kotem do weterynarza w nocy a ćpun zamknął dom idąc spać, ta miała czekać do rana na klatce schodowej. Wieczorem Meksykano przeprowadza swojego ostatniego lajta z boboli 10.

17 grudnia 2019 - w mediach pojawiają się pierwsze wzmianki na napadzie na Kononowicza

15 grudnia 2019 - Ma miejsce próba kolejnego napadu na dom Krzysztofa Kononowicza. Intruz zostaje złapany przez policję na gorącym uczynku.

14 grudnia 2019 - Major nagrywa filmy z domu Moniki w Krakowie. Na Szkolnej ponownie zjawia się Jan Łoś.

13 grudnia 2019 - Major kręci swój pierwszy film z Krakowa, tzw casting z kanapy.

12 grudnia 2019 - Major opuszcza domek drewniany i wyjeżdża do Krakowa.

11 grudnia 2019 - Kononowicz kręci bardzo agresywny film z wieloma obrzydliwymi [https://mega.nz/#!RAxXHS7Y!yvH5vKTt7T1Mo36OyuzW-obn5wxoRQpt97bc7lnP-ss wypowiedziami]

10 grudnia 2019 - W nocy na teren domku drewnianego wchodzi 3 napastników, dochodzi do pobicia i okradzenia Kononowicza. Zapoczątkowuje to aferę N'te pobicie Kononowicza

9 grudnia 2019 - Wieczorem, pod nieobecność przebywającego zapewne w lesie Majora ma miejsce napad na Belweder. Kononowicz zostaje okradziony i pobity.

8 grudnia 2019 - Kononowicz i Major pojechali do Moniek odwiedzić Szwagrów (bohaterów kanału smiechawaTV)

6 grudnia 2019 - Potężny Warmianin brutalnie wypędza widzów przybyłych w odwiedziny z okazji mikołajek

5 grudnia - Paweł i Sławek nagrywają wywiad, głównie Paweł narzeka na sytuację z Majorem, hejt ludzi i tak dalej. Wszystko każdy słyszał wielokrotnie.

1 grudnia - Paweł i Meksykano na filmach wyrażają zaniepokojenie osobą Moniki, dowiadujemy się o pożyczonych 700 złotych dla Kononowicza, jest afera kto ją odprowadzał do bramki i Monika wyjeżdża z Białegostoku.


 • LISTOPAD

30 listopada 2019 - Pojawiają się filmy z ukrycia nagrane przez znajomą Moniki, typowe gadki szmatki z domownikami domku drewnianego.

29 listopada 2019 - Wizyta Moniki z Krakowa

26 listopada 2019 - Major wrzuca film w którym mówi że to o czym gadał z Pato to prank

25 listopada 2019 - wybuch Afera narkotykowa z Pato

21 listopada 2019 - Lajt Majora (obecni są Kononowicz jak i Pato), masa kłótni o kasę i opłaty. Pojawiają się jakieś dziwne tematy jak list prawdy o Fiodorczuku, że Major słyszał pod drzwiami jak Kononowicz gadał na Fiodorczuka. Temat nigdy nie powrócił.

19 listopada 2019 - Pojawienie się Profesora Tomasza na Szkolnej

15 listopada 2019 - Afera pogrzebowa

14 listopada 2019 - Kononowicz pokazuje listy, zdjęcia z fotomontażem leżącego w trumnie i jest potwornie wściekły.

11 listopada 2019 - Kononowicz powiedział że posiadłość zapisał w testamencie swojej siostrze ciotecznej Basi z Olsztyna (wcześniej to była młodsza siostrzenica).

10 listopada 2019 - Wrócił nawąchany Major, przybył Meksykano, Fiodor wszystko transmitował. Jan RODO kontynuował wczorajszą podróż międzygalaktyczną spożywając kolejne trunki.

9 listopada 2019 - Potężny lajt redaktorski w związku z powrotem Fiodora z ameryki na Szkolnej w którym goszczą same grube ryby jak Krzysztof Kononowicz, Fiodorczuk, Pati, Loki oraz na początku na chwilę zjawia się nawet Niemiecki. Krzysztof otrzymuje flagę amerykańską. Pod nieobecność Majora do Belwederu wraca Jan Rodo. Jan Rodo spożył odpowiednie płyny oraz poszedł spać w miejscu Kajora, który w tym czasie przebywał w lesie, a wrócił nazajutrz. Lajt trwał od 17:00 do 22:30 i w porze największej oglądalności frekwencja wyniosła 4 tysiące widzów

6 listopada 2019 - Lajt Kononowicza, Majora i Pato z galerii handlowej. Nie działo się nic poza tym że Pato miał bardzo hamować akcję, w pewnym momencie mieli jechać do Meksykana ale Pato ich zniechęcił. Major też sugerował tutaj że abstynencja Meksykana to lipa.

5 listopada 2019 - Lajt lokiego z ukrycia, obecni Major i Kononowicz. Pierdoły, najciekawsze jest to że Kononowicz przyznał że jazda pod wpływem to nie problem dla niego.


 • PAŹDZIERNIK

31 października 2019 - Major się chwali zarobkami (3500 za miesiąc) i narzeka że Kononowicz nie dba o auto, chwali się też wynikami detoksu.

24 października 2019 - Wojciech Suchodolski opuszcza szpital w Choroszczy i od razu idzie do lasu.

20 października 2019 - Pożar domu na ul. Boboli. Żadnemu bohaterowi Uniwersum nic się nie stało.

18 października 2019 - Jeden z widzów dostarcza Kononowiczowi węgiel.

14 października 2019 - Major trafia do szpitala w Choroszczy.

6 października 2019 - Kononowicz i Patotv znajdują Majora w lesie. Zostaje wezwana karetka, po kilku godzinach Najor wraca do domu.

1 października 2019 - Nieznana osoba wrzuca na kanał Prezydenta krótki film o charakterze pornograficznym, zostaje on jednak szybko usunięty z obawy przed banem.


 • WRZESIEŃ

29 września 2019 - Jan Rodo wygłasza ekspoze polityczne wyrażając gotowość do kandydowania na prezydenta Białegostoku.

28 września 2019 - Wizyta Patotv i Niemieckiego. Major otwiera słynną torbę z pieskami, co się zdarza niezmiernie rzadko. Kononowicz otrzymuje iPhone. Powstaje czwarta Kononopedia, poprzednia istnieje już tylko jako awaryjny mirror.

26 września 2019 - Mexicano nagrywa film, na którym opowiada historię swojego uzależnienia od alkoholu.

23 września 2019 - Wieczorem Kononowicz wraz z Fiodorczukiem bezskutecznie poszukiwali Majora oraz Mario z Krzaków. Warmianin odwiedza komisariat policji w czasie lajta.

22 września 2019 - Major od rana nagrywa gnioty gdzie narzeka na Kononowicza, podwórko i warunki w domu. Kononowicz pokazuje jak ubrania Majora zniszczyły franię. Paweł wrzuca wcześnie rano film gdzie omawia 7 grzechów głównych na przykładzie Kononowicza.

21 września 2019 - W czasie kłótni Major rzucił w Kononowicza pętem kiełbasy, co poskutkowało wezwaniem policji policji przez Przewodniczącego. Naprawa pralki.

20 września 2019 - Major popsuł pralkę.

19 września 2019 - Na prośbę Pawła z Warszawy Kononowicz wygłasza komentarz na temat 10 przykazań Bożych. Major zaczyna wzdychać za niedoszłą partnerką. Krzysztof został nauczony przez PatoTv wrzucania filmików do YouTube, od tej pory bez przerwy wstawia swoje materiały i sam sobie jest redaktorem.

18 września 2019 - podczas pobytu w lesie Major został przez nieznanych w wsprawców kopnięty w twarz i oblany zieloną farbą, po powrocie do domu nie zgodził się jednak na interwencję policji.

17 września 2019 - Olbrzymi wysyp złotych materiałów. Krzysztof oznajmia chęć budowy kapliczki oraz swój udział w nadchodzących wyborach prezydenckich. Ogłasza, że poszukuje dla siebie partnerki życiowej i prosi o przysyłanie anonsów. Ostrzega też młodzież przed zagrożeniami wynikającymi z uprawiania seksu. Wieczorem w Belwederze zjawia się Klaudia, która od dwóch lat jest do szaleństwa zakochana w Majorze.

14 września 2019 - powstaje trzecia Kononopedia, tym razem na własnym serwerze, nienarażona na usunięcie przez Fandom.

13 września 2019 - Belweder odwiedza orkiestra weselna. Wieczorem Major ponownie zostaje nakryty przez Pato Tv na wąchaniu Nitro w lesie. Traci przytomność po czym zostaje zabrany przez karetkę na SOR.

9 września 2019 - Druga Kononopedia zostaje zamknięta przez Fandom. Informacja od Fiodorczuka o działaniach w celu wymeldowania Majora.

5 września 2019 - Major rano wrzuca kolejne filmy że jego przyznanie się to fiksja, Fiodorczuk rano rozmawia z Kononowiczem w aucie o tym a następnie Kononowicz pyta się Majora czemu ten zmienił zdanie, bardzo duży [https://www.youtube.com/watch?v=-93bq-tqMMM wybuch] Majora.

4 września 2019 - Na filmie Fiodorczuka Major publicznie przyznaje się do uzależnienia nitrowego. Kononowicz z kolei przeprasza za swoją skłonność do donosów. Obaj przenoszą winę za swoje nałogi na widzów. Na zgodę zostaje odśpiewana piosenka "O kotach i o szczurze". Na wieczornym filmie Major wygłasza, że przyznanie się do uzależnienia było wymuszone i że to wszystko jest fałszem.

2 września 2019 - Major dostaje od MOPR-u wezwanie na badania psychiatryczne, po czym ucieka. Wieczorem Fiodorczuk wrzuca na Wykop taśmy z rozmów telefonicznych między Sławkiem i Krzyśkiem, będące ostatecznym dowodem na obecność pluskiew podsłuchowych i kontroli szpiegowskiej urządzeń elektronicznych w posiadłości, tzw. Afera podsłuchowa.

1 września 2019 - Major wrzuca filmy z Warszawy gdzie atakuje Kononowicza, Pato i Fiodorczuka, Kononowicz w odpowiedzi wali filmami gdzie oskarża Pawełka o kupowanie nitro Majorowi


 • SIERPIEŃ

31 sierpnia 2019 - Rankiem Asterka zostaje oblana farbą. Zjawia się policja. W godzinach wieczornych dochodzi do poważnej potyczki między Warmianinem a Majorem na lajcie "Hhh".

30 sierpnia 2019 - Major wyjeżdża do Warszawy. Kononowicz nagrywa serię swoich expose. Zawiązują się dwa fronty: Kononowicz-Fiodor-Staroszkolni kontra Major-Sławek-Paweł-Nowoszkolni. Major Suchodolski pojawia się na moment w wieczornym programie W tyle wizji na TVP INFO.

30 sierpnia 2019 - Lajt Pato. Zaprzecza znajomości ze Sławkiem, rozmawia z Majorem przez telefon i ten zarzuca mu nagrywanie go.

28 sierpnia 2019 - Afera rozpuchowa. Major został przyłapany na wąchaniu nitro w lesie na gorącym uczynku. Wszelkie plotki na temat uzależnienia potwierdzają się.

26 sierpnia 2019 - Kononowicz i Major odwiedzają prof. Tomasza Baranowskiego. Odczyt poematu religijnego.

22 sierpnia 2019 - debiut ważnego artefaktu na torsie Warmianina, jakim jest kamizelka odblaskowa.

21 sierpnia 2019 - opieka społeczna odwiedza Majora.

17 sierpnia 2019 - Kononowicz i Major wracają z Pomorza gdyż akcja kupna auta okazała się porażką.

16 sierpnia 2019 - Mexicano i Sławek w Energylandii.

15 sierpnia 2019 - Kononowicz, Major i Niemiecki jadą na Pomorze.

14 sierpnia 2019 - nowoszkolni pojawiają się w okolicy Szkolnej 17, jeden z nich zostaje schwytany przez Warmianina i na własne życzenie ośmieszony w internecie.

12 sierpnia 2019 - Major wywędrował do lasu a Sławek informuje że Kononowicz często odpisuje na listy.

11 sierpnia 2019 - zabawa miniaturowymi parowozami w słoneczną niedzielę.

10 sierpnia 2019 - Jakaś telewizja skontaktowała się ze Sławkiem w sprawie materiału o Szkolnej, temat nigdy nie wrócił.

8 sierpnia 2019 - wyjazd do Moniek do szpitala.

6 sierpnia 2019 - Majorowi zszedł ban z konta

5 sierpnia 2019 - Zarobki Majora spadły o 70%, ban nadal trwa.

3 sierpnia 2019 - Major zastępuje Jana RODO jako rąbacza drewienka do piecyka bożego.


 • LIPIEC

30 lipca 2019 - Przemówienie Prezydenta, w którym ogłasza że został zdradzony przez Jana RODO na rzecz Jarosława „Mexicana” Andrzejewskiego. Padają liczne obelgi w stronę Jana RODO.

25 lipca 2019 - Major zakłada kolejny kanał.

22 lipca 2019 - Major dostaje bana, powodem są materiały z marszu równości, mające obrażać uczestników parady. Przestaje istnieć również Drugi Kanał Sławka oraz zapasowy kanał Majora.

20 lipca 2019 - przemówienie Kononowicza na Marszu Równości w Białymstoku oraz pierwsze od lat spotkanie z Adamem Czeczetkowiczem.

16 lipca 2019 - Mexicano ponownie pojawia się na Szkolnej. Wydarzenie to uznawane jest za początek Pokoju Meksykańsko-Warmińskiego. Spotkanie przebiegło w przyjaznej, radosnej atmosferze.

15 lipca 2019 - Mexicano przekazał upominki do Belwederu, wdał się również w rozmowę z Przewodniczącym oraz Majorem. Co ciekawe pozbawiona była ona przejawów jakiejkolwiek wrogości.

12 lipca 2019 - lajt z widzami, na którym wydarzyło się kilka interesujących rzeczy za sprawą Majora Suchodolskiego, który po raz kolejny spożył odrobinę zbyt dużo napojów orzeźwiających:

 1. Major próbował uwieść sposobem "na kasę" blond szprychę i pocałował ją dwa razy w policzek, jednak za sprawą Krzysztofa nie doszło do żądlenia, który w porę rozgonił gości.
 2. Major nasikał na podłogę pod stołem.
 3. Po zamknięciu laptopa i błędnym uznaniu, że tym samym lajt został wyłączony, Major wyciągnął swe żądło, ukazując je w pełnej okazałości widzom, a następnie poprosił Krzysztofa o wiadro, który ową prośbę spełnił i pomógł Suchodolskiemu w oddaniu uryny.
 4. Major dwukrotnie upada z wersalki na podłogę.

Bezpośrednim następstwem tego lajta był tygodniowy ban dla Majora oraz uruchomienie efemerycznego kanału pod nazwą Major Zapasowy.

11 lipca 2019 - Kononowicz zgłosił na policji sprawę zaklejonej bramki.

8 lipca 2019 - Rodzina Łosiów była na szkolnej z torbami, pokojowo. Paweł atakuje wykop/społeczność/Pato za zainstalowanie podsłuchów w domku drewnianym. Prezydent w odpowiedzi kręci film gdzie grozi Pawłowi że przyjedzie do niego do Warszawy i zrobi z nim porządek za gadanie głupot. Po południu Kononowicz odpala lajta, typowe żebry, nic warto uwagi. Po lajcie Kononowicz kręci film gdzie wychwala Pato i ciśnie nadal Pawełka.

7 lipca 2019 - Łoś potwierdził że Major wylądował na wytrzeźwiałce, Kononowiczowi odbija bo znów jest samotny. Opowiada jak Major raz się do niego rzucił ale Łoś szybko go spacyfikował. Jest też że Niemiecki i Kononowicz wzajemnie na siebie mocno gadają, wie że Kononowicz robi z niego niewolnika. Ma lekkie pretensje do Niemca. Ten miał zainicjować rąbanie drewka za 20 zł, Janek myślał że to będą 2/3 dni a okazało się że całe podwórko jest zasrane drewnem i ten po 3 tygodniach nie widzi końca


 • CZERWIEC

29 czerwca 2019 - grill na Szkolnej 17. Wpuszczonych zostało ok. 15 osób, nie zaś 5000, jak zapowiadano tydzień temu. Konon postanowił wykorzystać sytuację, aby po raz kolejny przedstawić swoje oskarżenia w stosunku do Majora, m.in. że wącha nitro w lesie, nie potrafi rąbać drzewa, ani odpalić piły mechanicznej, a także gdy mają iść go wymeldować, to rusza na poszukiwania wiewióreczek. Wynikło to zapewne z zazdrości, iż to Major znajdował się w centrum uwagi gości, a nie Konon. Oprócz tego skrupulatnie jechał po gościach, ustawiając ich po kątach, nie pozwalając się odzywać bez pytania ani śmiać, oskarżając o dwulicowość oraz posiadanie rozumu w dupie, a nie w głowie itd. W pewnym momencie kazał wystąpić Pani Żołnierce, oskarżając ją o posiadanie zbyt dużej ilości alkoholu oraz proponując opuszczenie terenu Belwederu. Pod koniec filmiku Kononowicz poprowadził swoiste Q&A odnośnie Majora.

Z nagrania dowiedzieliśmy się też, że Jan Ełborodo stał się już do końca zwierzątkiem Konona, które przychodzi na zawołanie "Janek, chodź tu!" i waruje przy swym panie (choć sądząc po jego późniejszych rozmowach z Majorem z 1 lipca, Jan przy Kononie zachowuje się jak wierny przyjaciel, a za plecami obgaduje go po całości).

Mexicano na swoim lajcie wspomniał, że na grill przyjechała policja i rozgoniła całe towarzystwo, a prezydent dostał histerii.

26 czerwca 2019 - Major narzeka na Sławka i zapowiada odcięcie się od niego. Fiodor robi z nim lajta z fryzjera

25 czerwca 2019 - Na bramie pojawiają się łańcuchy.

23 czerwca 2019 - Major wraca do belwederu po wytrzeźwiałce. Krzysztof z Janem stalkują Mexicano, Konon nagrywa rakotwórczy eternit na dachu jego domu.

22 czerwca 2019 - nudny lajt boży prowadzony przez niewyspanego Konona i Jana Ełborodo. Obaj panowie się zajadali się kiełbaską i chlebkiem bożym oraz pizzą zamówioną przez jednego z widzów, zapijając napojem owocowym, zbierając w ten sposób na remont belwederu. Pytania i wszelkie wzmianki widzów o Majorze, który wciąż miał status zaginionego, były skrupulatnie ignorowane, poza kilkoma humorystycznymi odpowiedziami, np. że łapie komary na zupę i może trafi do domu nad ranem. Widzowie zaplanowali na 29 czerwca imprezę przed belwederem na 5000 osób. Krzysztof i Jan chcą napisać książkę o swoim życiu.

Pod koniec lajta Krzysztof i Jan otrzymali informację, że Major zjawił się na lajcie Mexicano. Konon dostał czystej kurwicy bożej, wyłączył streama i pojechali z Janem zrobić porządek.

21 czerwca 2019 - druga próba odbicia Majora z izby wytrzeźwień. Niestety, Struś został odebrany przez kogoś innego - nie wiadomo jednak, kogo konkretnie. Nie wrócił do domu i po raz kolejny zyskał status zaginionego. Wystąpiły też dalsze próby Fiodora na nakierowanie Krzyśka, aby wybaczył Majorowi. W trakcie streama z akcji pojawiły się sugestie, jakoby Suchodolski wciągał biały proszek w trakcie libacji z 20 czerwca.

20 czerwca 2019 - lajt trwający 11 godzin. Pierwsze trzy godziny były ujęciem pustej wersalki bożej, jednak niektórzy widzowie twierdzili, iż w pokoju przebywa duch Leonardy Kononowicz. Pomimo nieobecności bohaterów, ludzie wpłacali pieniądze, a oglądalność wahała się w przedziale 1000 - 1500 osób. Następnie na donejty odpowiadał przez chwilę Jan Ełborodo, który przyszedł do belwederu, aby przygotować jedzenie Krzyśkowi. Jak się później okazało, przed belwederem odbywało się posiedzenie z Kononowiczem, Majorem oraz kilkoma innymi bliżej nieokreślonymi osobami, które zapoczątkowało aferę okularową. Po ożywionej dyskusji dotyczącej popsutej oprawki okularów Majora, w stanie skrajnej nietrzeźwości został on odwieziony na izbę wytrzeźwień w asyście policji. Jego wycieczka na wytrzeźwiałkę została zorganizowana przez Prezydenta Kononowicza, który sprzedał Majora w zamian za wyłączenie lajta, choć najprawdopodobniej to nie on wezwał stróżów prawa, a jedynie wykorzystał ich obecność. Pozostałe 6,5 godziny lajta było nagraniem głowy Jana Ełborodo, który odłączył kamerkę, jednak nie potrafił wyłączyć laptopa ani streama.

Próba odbicia Majora, transmitowana na żywo przez Fiodora, zakończyła się niepowodzeniem, pomimo iż Krzysztof podał się na izbie jako prawny opiekun Wojciecha. Konon przyznał też przed Fiodorem, że Major wąchał nitro w trakcie libacji. Z zachowania prezydenta (tj. wymuszenia na Fiodorze odwiezienia poziomicy do domu, aby w samochodzie było miejsce dla Jana, zwlekania z wyjściem z belwederu oraz tonu późniejszych rozmów) widać było, iż wcale nie chce on jechać po Majora, co wspiera tezę, jakoby to on przyczynił się do odwiezienia Suchodolskiego.

17 czerwca 2019 - lajt Boży z nieznanego pochodzenia gośćmi (którzy nie poradzili sobie z merytorycznymi argumentami spaniałych ludzi z bandyckiego Wykopu), Major w lesie, Fiodorczuk prowadzi krótkiego lajta,

15 czerwca 2019 - Major dzwoni na policję, ponieważ Konon chce go wyrzucić z domu.

14 czerwca 2019 - Zawiązanie konfederacji Major-Mexicano-Fiodorczuk. Krzysztof lamentuje, że policja chce go zamknąć w Choroszczy.

13 czerwca 2019 - Lajt z dnia 13 czerwca 2019 (najdłuższy w historii Uniwersum).

13 czerwca 2019 - Major przy śniadaniu zapomniał o postanowieniach pokojowych i przez większość filmu jedzie po Kononie jak po szmacie. Ksiek w sumie też ma ustalenia gdzieś, gdyż według słów Wojtka, nie trzyma on diety i "wpierdala kilo cukru".

12 czewca 2019 - Pokój w Kononoburgu.

6 czerwca 2019 - Próba ocieplenia wizerunku Majora, za pomocą tego filmu.

4 czerwca 2019 - Druga Kononopedia staje na nogi na Fandomie, niestety w bardzo okrojonej formie (bez obrazów i filmów).

3 czerwca 2019 - Meksyk przynosi na szkolna źle zaadresowane paczkuszki, ocieplenie stosunków meksykańssko-mazurskich. Debiut maskotki Nero. Fandom zamyka Kononopedię za łamanie regulaminu.


 • MAJ

31 maja 2019 - ostre spięcie w Wojnie meksykańsko-warmińskiej. Konon z Jankiem przychodzą pod płot Mexicana i kłócą się o paczkę dla Janka (nagranie z sytuacji). Poziom cukru we krwi Przewodniczącego to co najmniej 220 mg/dL.

27 maja 2019 - ścinka Puszczy Podlaskiej (trawy na posiadłości Krzysia).

26 maja 2019 - oficjalne spierdolenie ze stanowiska Sławeczka oraz impreza z tej okazji.

23 maja 2019 - dochodzi do spięcia na linii Konon - Major, w wyniku którego ten ostatni ucieka z Belwederu. Pod nieobecność Strusia Warmianin obrabia mu dupę przed kamerami. Następnie ekspedycja w składzie Ksiek, Jan Ł. i Sławek wyrusza na poszukiwania żula marnotrawnego. Podczas surrealistycznej wyprawy przez zielone tereny Białegostoku nasi bohaterowie napotykają m.in. grupę tańczących hipisów i padają ofiarą napaści ze strony lokalnego zaklinacza wilków. Podczas drugiego lajta Sławek zachlał ryja i zezgonował na wersalce Majora. Przyjechała policja i pogotowie, lecz został w rezydencji.

22 maja 2019 - przyjazd Sławka na Szkolną 17, libacja alkoholowa podczas otwierania paczek i sprzątania Belwederu.

21 maja 2019 - zakup przez Mexicana okularów, otrzymanie w formie prezentu laptopa za 1350zł od widza dla Jarka. Prawdopodobnie to mocno zaostrzy wojnę meksykańsko-warmińską. Tymczasem na Szkolnej po rozgrzewkach w dniach poprzednich rozpoczyna się wielkie sprzątanie posiadłości. Na pierwszy ogień idą dobre konserwy.

19 maja 2019 - wznowienie wojny meksykańsko-warmińskiej.

18 maja 2019 - Ze względu na zły stan zdrowia Krzysztof Kononowicz ustępuje ze stanowiska przewodniczącego Biura Interwencji Obywatelskich, choć pozostaje prezesem honorowym i obserwatorem w zarządzie. Major Wojciech Suchodolski nowym prezesem BIO.

17 maja 2019 - powrót Kononowicza ze szpitala; koniec wojny meksykańsko-warmińskiej.

14 maja 2019 - Major korzystając z nieobecności gospodarza posiadłości wali rozpuch w domku drewnianym. Zostaje pokiereszowany na twarzy, sprawca nieznany, podejrzani są pracownicy banku.

12 maja 2019 - Konon trafia do szpitala na odwyk mleczny z 600 mg/dL cukru w organizmie (afera cukrzycowa).

9 maja 2019 - Pod nieobecność Majora Konon otrzymuje list i fakturę, według których Struś jest mu winien 19 200 zł za wynajem mieszkania (afera fakturowa). Warmianin zapowiada, że nie tylko będzie domagał się spłaty długu, ale zajmie również komputer i kamery swojego współlokatora. Tego samego dnia półżywy Mexicano nagrywa gniota, w którym zarzuca Krzyśkowi otrucie psa sąsiada strychniną na szczury.

8 maja 2019 - Po 5 miesiącach nie płacenia za prąd na Szkolnej, elektrownia postanowiła odłączyć prąd, na szczęście dług został uregulowany. Mexicano wrócił do swojego domu w średnim stanie, zmuszony do diety lekkiej. Wypisany na życzenie dostał od lekarki zalecenie, że ma wrócić na leczenie na 10 dni, bo inaczej może umrzeć.

5 maja 2019 - Mexicano trafia do szpitala z powodu zapalenia trzustki. Szybko jednak go opuścił na własne życzenie, z przykazaniem lekkiej diety. Interwencja BIO u matki Jana Euborodo - Teresy Korol.

4 maja 2019 - Seans spirytystyczny.

2 maja 2019 - odbywa się przesłuchanie Juana Euborodo w sprawie zdrady sojuszu warmińsko-bombaskiego na rzecz Meksyku. Kononowicz w czerwonej koszuli rewolucjonisty w roli głównego przesłuchującego, Major alfabeta jako protokolant.


 • KWIECIEŃ

29 kwietnia 2019 - Jan Ł. niespodziewanie zjawia się u Mexicano i wspólnie nagrywają gniota, na którym Euborodo zdradza, że do tej pory nie otrzymał od Konona pieniędzy za lajty i harował u niego za przysłowiowe grosze. Jeszcze tego samego dnia zbiera za to solidny opierdol od potężnego Warmianina.

28 kwietnia 2019 - kanał Sławka zostaje skasowany zbanowany z powodu naruszenia warunków korzystania z YouTube.

27 kwietnia 2019 - kłótnia boża przed rezydencją na której Mexicano kłóci się z Krzysztofem, pierwsze fizyczne starcie od momentu wypowiedzenia wojny meksykańsko-warmińskiej.

23 kwietnia 2019 - na wspólnym lajcie Konona, Majora i Euborodo dochodzi do scen czułości między dwoma ostatnimi żulami, co doprowadza do wybuchu Afery Buziakowej.

22 kwietnia 2019 - po trwającym od początku kwietnia okresie kłótni z Kononowiczem, Mexicano wypuszcza w końcu gniota pt. no i wojna, definitywnie kończąc bądź co bądź niestabilny sojusz. Rozpoczyna się wojna meksykańsko-warmińska. Są to pierwsze oznaki CZARNEGO MAJA.

19 kwietnia 2019 - wybucha Afera Sławkowa znana też jako Majorgate.

12 kwietnia 2019 - prace wokół nowego pojazdu, Jan Ł. robi jako niewolnik na Szkolnej.

11 kwietnia 2019 - Kononowicz kupuje kolejną Asterkę.

10-12 kwietnia 2019 - Mexicano na wycieczce w Gdańsku.

7 kwietnia 2019 - Kłótnia na szkolnej. Kajor chroni swoje niebiańskie oblicze, zasłaniając się ręką. W wyniku tego ma on spuchnięty palec, co widać na filmie. Konon mówi, że Major kłamie w tej sprawie.

1-3 kwietnia 2019 - Kononowicz reguluje kwotę za wodę i dokonuje w domu porządków i napraw.


 • MARZEC

31 marca 2019 - Sławek wyjeżdża z Białegostoku, kończąc tym samym czarny marzec.

30 marca 2019 - kolejny lajt w wynajętym mieszkaniu, tym razem z Kononem i Mexicano oraz pod nieobecność Majora, który udał się do banku. Najstarszy nastolatek w Białymstoku za donejta gasi sobie kiepa na czole.

29 marca 2019 - lajt Majora i Sławka w wynajętym przez tego drugiego mieszkaniu w Białymstoku. Przewodniczący rzekomo dusi Sławka z zazdrości o Majora, zanim ten drugi na dwa dni opuszcza Belweder.

25 marca 2019 - Mexicano w Warszawie. Tym razem wyprawa trwała około dwóch godzin i znowu skończyła się na włóczeniu się wokół Placu Defilad oraz oznaczeniu terenu.

23 marca 2019 - Krzysztof opuszcza areszt i wraca do domu, staje się obiektem masowego linczu.

22 marca 2019 - Nero zostaje uwolniony i kończy swą gehennę lądując w miejskim schronisku. Krzysztof Kononowicz trafia do aresztu na 24 godziny, Major znika, pusty belweder jest celem nocnego oblężenia. Asterka Majora zostaje ostatecznie sprzedana przez komis, Major (jak sam mówi) na samochodzie stracił 1000 zł.

19/20 marca 2019 - wybicie szyb w Belwederze przez Zjabła, Konon oskarża Majora, przyjeżdża Policja.

18 marca 2019 - Major sprzedaje swoją Asterkę do komisu.

13 marca 2019 - Jan Ł. (nie można operować nazwiskami, bo RODO), opłacony herbatką, puszką paprykarza i dwiema kromkami białego chleba podanymi w misce (na szkolnej nie uznawane są talerze), posłusznie rąbie drewno dla Knura, tym samym w parę godzin robiąc więcej dla obejścia niż Major w 3,5 roku swojego pasożytnictwa.

12 marca 2019 - zostaje przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna z Janem Łosiem w sprawie objęcia stanowiska lokatora Belwederu.

9 marca 2019 - przy placu zabaw ma miejsce Incydent Bokserski.

5-6 marca 2019 - afera oplowa w swoim apogeum.


 • LUTY

27 lutego 2019 - Mexicano w Warszawie odwiedza okolice Placu Defilad. Zostaje w stolicy ukarany mandatem za picie w miejscu publicznym w towarzystwie lokalnych meneli "Wszyscy pili, a tylko ja dostałem...".

23 lutego 2019 - na posesji bożej pojawia się tygrys, tak szybko jak się pojawił, tak szybko ginie z rąk Krzysztofa. Pierwszy dzień cięcia drewna.

21/22 lutego 2019 - impreza u Konona, Mexicano trafia na SOR. Pojawiają się pierwsze oznaki ciężkiego dla uniwersum okresu znanego jako CZARNY MARZEC.

18 lutego 2019 - powrót Mario i spacer po centrum Białegostoku.

16 lutego 2019 - Mexicano gotuje żurek Ewy, Ksiek prosi widzów o wpłacanie pieniędzy na citronetkę i udziela poparcia Ryszardowi Biedroniowi.

14 lutego 2019 – wielkie orędzie Kononowicza w związku z aferą zwłokową.

12 lutego 2019 – przychodzi rzekomy list od sanepidu w związku z podejrzeniem przetrzymywania zwłok Leonardy Kononowicz na strychu Szkolnej 17, rozpoczyna się Afera Zwłokowa.

11 lutego 2019 – komputerowiec Rafałek obsługujący kanał Majora dokonuje samospierdolenia ze stanowiska.

8 lutego 2019 – wybucha afera podatkowa.

5 lutego 2019 - Struś wychodzi na do banku, Mesjasz podlaski udaje, że przyjechał kuzyn Majora, zabieg ten ma go sprowadzić do domu.

4 lutego 2019 - Kononowicz dostaje list, w którym zostaje poinformowany, iż śledztwo w sprawie Mariusza J. zostaje umorzone.


 • STYCZEŃ

28 stycznia 2019 - Warmianin otrzymuje list podpisany rzekomo przez m. in. Mariusza Jejejejejebaka. Knur zamierza napisać pismo do policji.

27 stycznia 2019 - Major rozkwasza sobie palec (Afera Palcowa). Nie są znane dokładne okoliczności tego wydarzenia, według oficjalnej wersji Nitrostruś odmroził go. Mimo oczekiwaniom wielu widzów, palec w kolejnych dniach goi się dobrze.

17 stycznia 2019 - wstawienie nowych okien w drewnianym domku.

14 stycznia 2019 - upublicznione zostają nagrania rozpoczynające aferę taśmową.

13 stycznia 2019 - okna pałacu prezydenckiego zostały wybite. Atakujący prawdopodobnie próbowali dokonać zamachu na życie prezydenta Białegostoku Kononowicza, co ciekawe w tym samym dniu, gdy zabito prezydenta innego miasta Pawła Adamowicza (na zaplanowany atak wskazują podobnie brzmiące nazwiska obu prezydentów, zakończone na -owicz), dla jego zabójcy Kononowicz postuluje ciężkie roboty w kamieniołomach w ramach kary.

8 stycznia 2019 - redaktor Marcin vel Fiedorczuk ostatecznie spierdolony ze stanowiska po kłótni o kababa na lajcie.

7-10 stycznia - mają miejsce wydarzenia powodujące zaprzestanie dalszej kampanii prezydenckiej i zakończenie współpracy pomiędzy Kononowiczem a jego sztabem.

5 stycznia 2019 - dokonuje się nieoczekiwany noworoczny cud. Konflikt pomiędzy Knurem, a Zodiakano zapoczątkowany na początku 2018 roku,zostaje zażegnany Rozejmem pod Zodakiem. Białostocka wojna domowa kończy się.

2018

 • GRUDZIEŃ

28 grudnia 2018 - dostawa węgla na Szkolną.

26 grudnia 2018 - strumień filmów bożych. Dowiadujemy się, że na ulicy Szkolnej od dworca PKP do starego kościółka nie ma światła, a kamera została rozbita o ścianę.

14 grudnia 2018 - Major udziela publicznie Kononowiczowi poparcia w przyszłych wyborach.

8 grudnia 2018 - Warmianin oficjalnie przeprasza redaktora i dokonuje wpierdolenia na stanowisko Marcina.

6 grudnia 2018 - Kononowicz ogłasza start w wyborach prezydenckich 2020.

2 Grudnia 2018 - redaktor Marcin vel Fiedorczuk spierdolony ze stanowiska po raz pierwszy.


 • LISTOPAD

4 listopada 2018 - Afera podsłuchowa.


 • PAŹDZIERNIK

31 października 2018 - W domku drewnianym zjawia się Jan Łoś (pierwsze wystąpienie).

21 października 2018 - wybory samorządowe, do sejmiku województwa kandyduje Oskar Wądołowski z list komitetu Wolność w samorządzie, jednak bez szans. Na Szkolnej ma miejsce afera wyborcza.

8 października 2018 roku - Major Wojciech Suchodolski kupuje Opla Astrę rocznik 2001, znaną jako Asterka Majora.


 • WRZESIEŃ

24 września 2018 - Czeczetkowicz prezentuje swojego kandydata na prezydenta Białegostoku, którym jest Rafał Kosno z z przyszłego komitetu wyborczego Innowacyjna Polska, kampania wyborcza, o ile można ją tak w ogóle nazwać, trwa jeszcze około tygodnia i kończy się fiaskiem.

23-24 września 2018 - Afera skradzionego dzwonka (kradzież stulecia) (znany filmik).

19 września 2018 - koniec afery ripostowej.

4 września 2018 - Krzysztof na spacerze kameruje centrum Białegostoku. Zaczyna się Afera ripostowa między Mexicanem a Jejebakiem.

2 września 2018 - żartobliwy zamach na Krzysztofa Kononowicza.

początek września - w wyniku zamachu umiera prezydent Bombasu, Sacharczenko.

1 września 2018 - rozpoczyna się kariera Mariusza Jejebaka.


 • SIERPIEŃ

9 sierpnia 2018 - Axelio odchodzi z Wykop.pl w związku z oskarżeniami wykopków o przyczynienie się do samobójstwa jego byłej dziewczyny. Krążą pogłoski, że ma jednak nowe konto, które prowadzi już incognito.

7 sierpnia 2018 - pojawia się informacja o samobójczej śmierci byłej dziewczyny Axelio.

3-7 sierpnia 2018 - Afera Jaokowa.

3 sierpnia 2018 - fałszywe oskarżenia wobec Majora na grupce FB - Afera Pedofilska, która szybko się kończy.


 • LIPIEC

29 lipca 2018 - Major rozwala komórkę o ścianę.

15-16 lipca 2018 - Afera Kononopediowa.

11 lipca 2018 - Słynny lajt z dwiema małolatkami (Afera Małolatowa).


 • CZERWIEC

30 czerwca 2018 - Konon i Major na Wixapolu w klubie Metro.

16-19 czerwca 2018 - Afera Krzakowa, Krzysztof donosi na bezdomnego Mario.

15-16 czerwca 2018 - Afera Piromańska, ktoś podpalił zakłady kolejowe na Starosielcach.

7 czerwca 2018 - Apel, prośba o to by nie skakać do wody na główkę, w szczególności po alkoholu.

3 czerwca 2018 - Szkolna 17 gotowa na Mundial 2018, powstaje strefa kibica.


 • MAJA

26 maja 2018 - Nieporadny Ksiek kosząc trawę w ogródku kosiarką elektryczną, przecina kabel poprzez przejechanie po nim.

13 maja 2018 - Opowiadanie dowcipów np. o płaskiej ziemi i o sekretarce.

6 maja 2018 - Przewodniczący chce bezskutecznie pomalować płot, tzw. druga afera płotowa.

1 maja 2018 - biesiada w domku drewnianym ze znanym zespołem disco polo Defis.


 • KWIECIEŃ

29 kwietnia 2018 - Dalsza część afery płotowej.

26 kwietnia 2018 - drobne remonty w domku drewnianym.

14 kwietnia 2018 - informacja o chwilowym zaginięciu Majora.

8 kwietnia 2018 - odpoczynek w Puszczy Knyszyńskiej.

2 kwietnia 2018 - Konon robi własny sondaż nie wierząc temu przeprowadzonemu przez TVN.


 • MARZEC

31 marca 2018 - Mecenas z Siedlec popiera kandydaturę Kononowicza, Wezwanie by powrócił Paweł z Warszawy.

30 marca 2018 - Podziękowanie dla CBA za zamknięcie byłego ministra, prośba o telewizor i kamerę.

29 marca 2018 - Poradnik dotyczący pisanek.

25 marca 2018 - Kononowicz opowiada jak poderwać chłopaka, jak leczyć impotencję, znowu chęć wystartowania w wyborach na prezydenta Białegostoku lub Polski.

20 marca 2018 - Konon opowiada się za równouprawnieniem.

18 marca 2018 - Major udziela wywiadu w dziwnych zielonych okularach, kompilacja prawa jazdy z Kononowiczem.

11 marca 2018 - Stanowisko dotyczące niedzieli niehandlowej, poruszana jest sprawa Tomasza Komendy.

4 marca 2018 - Niebezpieczne kubki, apel Konona do młodzieży aby się nie topiła, Sprawa narodowej wyprawy na K2 (znany filmik).

2 marca 2018 - w nocy 1/2 marca ktoś włamał się na posesję i dokonał zniszczeń.


 • LUTEGO

28 luty 2018 - Afera Nerowa, pojawia się informacja o zaniedbywaniu psa przez Kononowicza.

14 luty 2018 - Suchy wraca z Łomży bo był u koleżanki w walentynki, znowu zostaje zbanowany.

12 luty 2018 - Mexicano podtrzymuje zapewnienie o tym że Major dostanie pieniądze.

11 luty 2018 - Potwierdzenie Meksyka i Strusia że ten drugi dostanie wszystkie należne pieniądze za wspólnego lajta.

9 luty 2018 - Sprostowanie afery z Meksykanem przez Majora, zmęczony filmowaniem Major rezygnuje z nagrywania, nagranie Wojtka które pokazuje jego rozmowę z Czarnym, kolęda na szkolnej którą odprawił Kapelan z Bombasu.

8 luty 2018 - Nagranie Mexicana w sprawie portfela, tłusty czwartek na Szkolnej 17, Mexicano nagrywa cykli filmów pt. "Historia z Knurem", Major oddaje portfel i pocztówkę Meksykowi.

7 luty 2018 - Afera portfelowa, opowieści Konona o tym jak się dostać do Darknetu przez program Cebula oraz apel aby nie czytać "Tygodnika Nie". W tym samym dniu Niżarłak zagania wszystkich do roboty.

4 luty 2018 - Mexicano pije swoje siki.

3 lutego 2018 - Konon strzyżony przez Majora.


 • STYCZEŃ

29 stycznia 2018 - Ogromna dostawa węgla.

27 stycznia 2018 - Prezentacja kulis lajta meksykańskiego i docelowy lajt na którym zostały wysłane donejty o łącznej wartości 1800 zł.

28 stycznia 2018 - Mexicano wita na pojutrzejszym lajcie.

26 stycznia 2018 - Pokaz sprawności Lublina.

21 stycznia 2018 - Bemben obchodzi swoje 55 urodziny. Na Facebooku prowadzony jest Stream Żenady przez gimbusów, którzy odwiedzili Belweder. Sweter Geometryczny zostaje ściągnięty z ciała warmiańskiego po miesięcznym przyleganiu do Krzysia.

20 stycznia 2018 - Mexicano prowadzi lajt z Majorem. Skutkiem ich zabawy były Korzonki u Jareczka.

17 stycznia 2018 - Major zostaje odznaczonym Krzyżem Walecznym, za wielkie zasługi dla Uniwersum Szkolnej 17 i walkę w Bombasie.

14 stycznia 2018 - Życzenia noworoczne dla Rosjan od Knura.

10-13 stycznia 2018 - Daniel "DanielMagical" Zwierzyński przyjeżdża do Białegostoku, rozpoczęcie Operacji Bembenossa. Redaktor Mexicano ponownie zostaje spierdolony ze stanowiska.

9 stycznia 2018 - miejsce ma Afera Choroszczańska. Ksiek zostaje wysłany na badania do Choroszczy.

8 stycznia 2018 - Afera Policyjna, policjanci odwiedzają posiadłość.

5 stycznia 2018 - rozpoczyna się Afera Kupiecka.

3 stycznia 2018 - następuje krótkotrwałe porozumienie na linii Mexicano - Szkolna.

2017

 • GRUDZIEŃ

30 grudnia 2017 - w Uniwersum pojawia się nowa postać zwana Baleronem, który zostaje nowym redaktorem.

28 grudnia 2017 - redaktor Jarosław "Mexicano" Andrzejewski zostaje spierdolony ze stanowiska przez knura. Afera, która rozpoczęła trwającą do początku 2019 roku wojnę pomiędzy Biurem Interwencji Obywatelskich (BIO), a Telewizją Mexico TV. Punktem zapalnym w całej aferze była zachęcanie przez Mexicana widzów, aby ci nie przysyłali już paczek dla pary prezydenckiej, gdyż te po prostu się marnują. Nagrał o tym film, kiedy Majora i Krzysztofa nie było w domu. Kiedy ci się o tym dowiedzieli przeszli do ataku.

28 grudnia 2017 - Afera meksykańska.

26 grudnia 2017 - Pomimo wcześniejszej deklaracji, Mexicano przychodzi na Szkolną w święta .

24 grudnia 2017 - Mexicano na swoim Facebooku oznajmia, że w związku z tym, że Kononowicz obraził go i jego kobietę, zawiesza z nim działalność.

22 grudnia 2017 - Afera Kubkowa. Podczas kłótni małżeńskiej między Kononowiczem i Majorem, kiedy ten pierwszy wstawał z wersalki aby dołożyć do pieca, ten drugi zajebał mu kubkiem w łeb.

21 grudnia 2017 - Afera paczkowa. Afera która spowodowała lawinę. Wkurwiony Mexicano przychodzi na szkolną i dowiaduje się od Kononowicza, że Major oskarżył go o przywłaszczenie paczki zarzutki z Norwegii. Potem do domu wraca Major i wywiązuje się potężna kłótnia.

15 grudnia 2017 - kłótnia o krzanik przy śniadanku bożym. Klasyk, jest tam wszystko.

15 grudnia 2017 - Krzysztof wkurwiony na Majora za to, że nic nie robi i nic nie umie zrobić. Przywołuje także słynną przypowieść o synu marnotrawnym co hulał na kurwy.

14 grudnia 2017 - Oficjalny, pierwszy kanał Majora "SuchodolskiOriginal" został spierdolony ze stanowiska. 

13 grudnia 2017 - na kanale Mexicana ukazuje się urrealistyczny film. Sam Jarek argumentuje go tak (komentarz z youtube spod filmu): "chcieliscie filmów do banowania i hejtowania to takie beda teraz pozdro".

Po południu, na kanale majora ukazała się reklama jakiegoś serwera GTA VC RPG. Dzień później na drugi kanał Majora wleciał film reklamujący koszulki. Rozwścieczyło to fanów. Wielu uważało, że to wizyta Rafatusa ściągnęła ich do Uniwersum. Okazało się, że za całą akcją stały jakieś 2 gimbusy.

10 grudnia 2017 - Afera koszulkowa.

10 grudnia 2017 - na facebooku odbył się lajt ze Szkolnej o bardzo słabej jakości. Prowadził go Niemiecki. Byli tam jeszcze Konon, Major i o dziwo Mexicano. Ci dwaj ostatni chlali piweczko.

7 grudnia 2017 - Kononowicz, Major i Meksykano proszą szefa z jutuby w Irlandii, żeby odbanował konto Meksikana. Mówi także, że nie jest alkoholikiem, tylko mlecznym człowiekiem.

5 grudnia 2017 - Oficjalny kanał Mexicano "Jarosław Andrzejewski" został raz na zawsze spierdolony ze stanowiska za film "komentaż polityczny", w którym Kononowicz mówi, że popiera wieszanie zdrajców i obraża kobiety. W ten sam dzień na nowym kanale "mexico tv" zostają opublikowane nowe filmy.

3 grudnia 2017 - Kononowicz rąbie drewno i płacze o węgiel:

2 grudnia 2017 - Na Szkolną 17 przyjeżdża patostreamer Rafatus i jego dziewczyna Marlenka.

Powstają takie hity jak "Kononowicz filtry pali", "Wywód Majora o bąku i kozie" czy "Chodź pomaluj mój świat". Konon w masce karnawałowej, płacze bo naszła go nostalgia.


 • LISTOPAD

31 listopada/1 grudnia - Mexicano, Major i Kononowicz spotkali się na Szkolnej aby obchodzić uroczystości Andrzejek. Chłopaki sobie dziabnęli i wypuścili kilka fajnych filmów.

Rozpoczyna się CZARNY GRUDZIEŃ. Pomimo nazwy, chyba najpiękniejszy okres Uniwersum. Bogaty w różnorodne afery, nieoczekiwane zwroty akcji, backstaby i rozpady.

Praktycznie do końca listopada, Major tylko tuszył, pozdrawiał i testował, w międzyczasie odbanowali mu główne konto o czym zorientował się pod koniec listopada. 

19 listopada 2017 - ognisko w lesie z Majorem, Meksykiem i Kononem, powstaje pieśń "Żołnierze i Żołnierki".

18 listopada 2017 - odbanowali główny kanał Jarka.

15 listopada 2017 - Major pięknie czyta nam list od widza.

12 listopada 2017 - Major tuszy McDonald's na smalcu bożym.

7 listopada 2017 - powstaje na Facebooku grupka Kononowicz & Major.

6 listopada 2017 - do kin wychodzi "Intermajor". Olbrzymi wzrost popularności Uniwersum.

5 listopada 2017 - Major zakłada nowy kanał. Użytkownik Musznik przejmuje władzę na małej, zaniedbanej i atakowanej przez wandali Kononowicz Wikia. Zmienia nazwę strony na Kononopedia, przyciąga społeczność i zaczyna rozbudowę.

4 listopada 2017 - Kononowicz trenuje na siłowni na świeżym powietrzu.

2 listopada 2017 - Major znika, Kononowicz pisze donos na samego siebie.

2 listopada 2017 - Wielka kłótnia i monolog Kononowicza. Podlasianie - naród bandycki, morderczy.


 • PAŹDZIERNIK

31 października 2017 - kanał Joora znowu zbanowany.

29 października 2017 - Natalka zostaje spierdolona ze stanowiska i zamieszcza wpis na Wykopie.

22 października 2017 - złoto stream, natinawesoło z hotelu w Wasilkowie.

13 października 2017 - Dowiadujemy się, że Mexicano poznał Ewę bożą.

11 października 2017 - Nikt nie zdecydował się kupić Kononowiczowego samochodu. Astra Opel została sprzedana na szrot.

7 października 2017 - KONONOWICZ CHUJ, klasyk.

7 października 2017 - Afera płotowa.

4 października 2017 - Drugi stream ze Szkolnej 17, kanał natinawesoło.


 • WRZESIEŃ

30 września 2017 - Major odbanowany wcześniej. Wita się z widzami tym oto filmem.

12 września 2017 - na tym samym kanale pojawiły się filmy z dnia wcześniej, na których pokazana jest wyprawa do pośredniaka i po nowy sprzęt dla Majora. Major otrzymał bana na 3 miesiące na swoim kanale. Film z lombardu. Wywiązuje się także kultowa kłótnia.

11 września 2017 - przed lajtem odbył się gryl boży, na którym Kononowicz przepraszał Majora za skradzionego laptopa.

11 września 2017 - na kanale "natinawesolo" o godzinie 14:26 rozpoczął się pierwszy lajt ze Szkolnej 17. Zaczyna się era LAJTÓW BOŻYCH

7 września 2017 - Jakiś łepek od Mexicano i Konona zajumał Majorowi laptopa i kamerę (Według Konona, nowo zapoznany w mopsie osobnik miał "naprawić" komputer). Major znika ze Szkolnej i wraca dopiero 10 września. Wraz z nim nowi bohaterowie - Pawełek i Natalka z Lublina.

2 września 2017 - Miesiąc zaczyna się złotem. Totalnie wkurwiony Major wylewa wódkę/samogon do zlewu. A pod zlewem wiadro, całe te.


 • SIERPIEŃ

28 sierpnia 2017 - Major zniszczony cugiem nitro-olkoholowym pokazuje nam jak zrobił nas w balona i tak naprawdę w reklamówce była woda.

Podczas tej zabawy, Nero został spuszczony z łańcucha i rzekomo pogryzł basen Kononowicza, o co ten miał potem duże pretensje do Mexicano. A w tym samym czasie na Szkolnej, Major powraca z kryjówki do domu i odurza się rozpuszczalnikiem bożym.

Kononowicz w Warszawie.

23-25 sierpnia, Major ukrywał się przed komisją olkoholową a Kononowicz rano wyjeżdża do Warszawy załatwiać sprawy osobiste.

23 sierpnia 2017 - Drama boża. Major chce się wyprowadzić bo Kononowicz, wielki prezydent, w jego urodziny niszczy go.

19 sierpnia 2017 - Mateusz Kupiec pisze list, grożąc karą pozbawienia wolności do lat 25 za śmieci na podwórku i Afera gejowska, którą rozpoczął Gracjan Wahadełko z Kent.

18/19 sierpnia 2017 - Mariusz Chodor z koleżkami rozpoczynają aferę kartkową, Kononowicz z Majorem grożą mu śmiercią, a Mexicano rozpierdala butelki.

18 sierpnia 2017 - Gryl boży, na którym Mexicano miał wyjebane i chodził po dachu.

6 sierpnia 2017 - Legendarna Afera stolcowa, Kononowicz chciał wyrzucić Suchodolskiego z domu.


 • LIPIEC

28 lipca 2017 - Kononowicz w okularach cyberpunkowych.

23 lipca 2017 - Opracowanie wykładu o płaskiej Ziemi przez Majora.

14 lipca 2017 - Afera Tomasza Terki.

2 lipca 2017 - Kononowicz pokazuje swoja książeczkę przynależności do partii i mówi o Solidarności.


 • CZERWIEC

15 czerwca 2017 - Ma miejsce słynna kąpiel w basenie. Tego dnia również Kononowicz chce sprzedać swojego Opla za 7000 zł. Saga z Asterką bożą rozpoczęta!

7 czerwca 2017 - Na początek miesiąca sprzeczka małżeńska i płacz Kononowicza.


 • MAJ

19 maja 2017 - Major dissuje WuWu.

12 maja 2017 - premiera Pal Hajs TV z Kononowiczem i Majorem.

11 maja 2017 - Krzysztof maluje łazienkę, kuszenie Majora rozpuszczalnikiem.

7 maja 2017 - Kononowicz psznie je w McDonald's. Film miał chyba z milion wyświetleń, zanim został spierdolony ze stanowiska.

3 maja 2017 - WuWunio zawitał na Szkolnej, kręci wywiad.


 • KWIECIEŃ

23 kwietnia 2017 - Kononowicz w Kebabowni.

18 kwietnia 2017 - Wuwunio wrzuca na Instagrama to zdjęcie z Kononem i Majorem. Wszyscy zacierają ręce.


 • MARZEC

23 marca 2017 - Afera widzowska. List od mecenasa z Piaseczna rozwściecza Krzysztofa.

23 marca 2017 - Przeddzień afery widzowskiej. Widać na nim jak Konon z profesorem Tomaszem piją piweczko i każą wyłączyć Majorowi kamerę. Od tej pory Major (chyba) także zaczął nagrywać filmy, już sam (film).

12 marca 2017 - erotyczny taniec boży Krzysztofa i przygotowania do ogniska.


 • STYCZEŃ

30 stycznia 2017 - MOPS nie chce już pomagać Kononowiczowi i Majorowi Suchodolskiemu.

28 stycznia 2017 - [otwieranie kiszonych śledzi ze Szwecji otwieranie kiszonych śledzi ze Szwecji]. Tutaj na jakiś czas kończy się era Niemieckiego i na dobre rozpoczyna era Mexicano.

20 stycznia 2017 - Major Suchodolski skaleczył się przy obieraniu ziemniaka.

13 stycznia 2017 - wywiad Mexicano, nowego redaktora, z Kononowiczem

12 stycznia 2017 roku - Suchodolski przeprowadza Pucz Boży w Biurze Interwencji Obywatelskich i przestaje nagrywać z Kononowiczem (film). 

początek stycznia 2017 - nowy redaktor, Jarosław Andrzejewski, debiutuje "wjazdem na chatę" do Kononowicza.

5 Stycznia 2017 - Afera Rasistowska (film).

2016

przełom 2016 i 2017 - Bohaterowie, wraz z profesorem Tomaszem ze zwisającym glutem, żegnają rok 2016 i dyskutują o najróżniejszych tematach.

9 października 2016 - prezentacja prawidłowego uzbrojonego Polaka na wypadek wojny (jeden z filmików).

25 września 2016 - Gogiel Mogiel. Niemiecki nagrywał z nimi najróżniejsze materiały do grudnia i trochę w styczniu. Testy jedzenia, tworzył także oryginalny kontent, na przykład "Co się śniło się?" czy "Koncert życzeń" ale także inne materiały. Sporo zostało usuniętych, ale większość można znaleźć na kanale Niemieckiego.

20 września 2016 - Kononowicz zachęca młodzież do uprawiania sportu, słynny filmik.

11 września 2016 - słynna Afera gówniana. Kononowicz dostaje paczkę z gównem rozrobionym rozpuszczalnikiem i oskarża o to Kargula.

24 sierpnia 2016 - Kononowicz pali flagę Państwa Islamskiego.

23 sierpnia 2016 - Afera cukrowa.

15 sierpnia 2016 - Powrót Majora z Bombasu, proklamowanie niepodległości Bombaskiej Republiki Ludowej (klasyk).

28 lipca 2016 - powstaje Kononopedia (jako Kononowicz Wikia), encyklopedia Uniwersum Szkolnej 17.

23 Lipca 2016 - podczas jednej z libacji, Kargul przyjebał się do biesiadników. Krzysztof Wasiluk wyszedł do niego na ulicę i krzyczał.

23 lipca 2016 - Libacja alkoholowa na podwórku Krzysztofa.

przełom czerwca i lipca 2016 - Kononowicz komentuje referendum w Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu.

końcówka maja 2016 - Wojciech Starosiuk recenzuje placki Krzysztofa Kononowicza.

wiosna 2016 - Kononowicz adoptuje psa Nera ze schroniska w Sejnach.

28 marca 2016, Święta Wielkanocne - Major mówi nam w "śmingus mingus", że nie opuści Kononowicza, bo jest mu go szkoda. Wspomina także, że ogółem to on musiał robić święta.

W marcu 2016 roku Krzysztof Kononowicz oficjalnie przedstawił nam swojego wiceprzewodniczącego - Majora Wojciecha Suchodolskiego. To jego pierwsza wypowiedź przed kamerą.

W styczniu 2016 roku odbyła się pierwsza rozprawa sądowa o pobicie Kononowicza.

2015

wrzesień 2015 - Kononowicz został brutalnie pobity i kopany po jądrach (obu). Filmy Niemieckiego ukazały się chyba jednak o wiele później, po rozprawie.

3 lipca 2015 - publikacja wywiadu z Kononowiczem (film dawno usunięty).

Pomiędzy 10 lub 24 maja a czerwcem 2015 roku - Major, Kononowicz i Niemiec wybrali się do zoo, gdzie wybuchła Afera na spacerze w ZOO, podczas której Kononowicz i Major dokarmiali nielegalnie zwierzaczki. 

24 maja 2015 roku - monolog "Naród młody jak ja".

maj 2015 - Major wprowadza się na Szkolną. W filmie z 2019 roku Kononowicz mówi, że Major jest mu winien 19 200zł, co odpowiada czynszowi po 400zł za 4 lata mieszkania w domku drewnianym.

przełom kwietnia i maja 2015 roku - zaczyna się żebranie/proszenie o dary. Prawdopodobny debiut Majora, który trzyma plakat.

krótko przed Wielkanocą 2015 - Krzysztof Kononowicz poznaje Wojciecha Suchodolskiego w kolejce po paczki wielkanocne dla potrzebujących rozdawane przez stowarzyszenie Droga księdza Edwarda Konkola.

7 kwietnia 2015 - brudny Kononowicz czyta bajkę dzieciom, oto próbka tego, co nagrywali w tym okresie.

24 marca 2015 - Kononowicz na Rynku Kościuszki wita wojska amerykańskie.

12 marca 2015 - wychodzi film, który staje się także pierwszym znaleziskiem z kanału Niewińskiego na Wykopie. W tym okresie nagrywali przede wszystkim takie rzeczy jak konsumpcje rybek i innych rzeczy plus komentarze polityczne.

luty 2015 - na kanale youtube "Kononowicz w olejku lub pomidorkach" pojawiają się filmy, które rozpoczynają erę Krzysztofa Niewińskiego aka Niemieckiego. W 13 sekundzie filmu Krzysztof Kononowicz chce powiedzieć, że jest u Krzysztofa Niewińskiego, na co reżyser błyskawicznie zareagował.

2014

13 grudnia 2014 - Adam Czeczetkowicz, Rafał Kosno i Andrzej Pochylski udają się na marsz PiSu gdzie podczas dyskusji z Janem Bodakowskim uaktywnia się choroba psychiczna Andrzeja Pochylskiego

29 sierpnia 2014 - Kononowicz bierze udział w proteście rolników przed Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku.

16 lipca 2014 - Krzysiek z pomocą Mariusza Chodora bezskutecznie próbuje zebrać ekipę do wyjazdu na Woodstock.

6 kwietnia 2014 - wybucha wojna w Donbasie Bombasie, na którą udaje się podlaski ochotnik Wojciech Suchodolski.

2013

23 grudnia 2013 - Premiera poświęconego Białemustokowi odcinka 10 sezonu 2 programu "Puk, puk, to my!", którego prowadzącym był Bilguun Ariunbaatar. Kononowicz przez chwilę pojawia się w 7 minucie.

8 listopada 2013 - nagrania do programu VIVA Polska "Puk, puk, to my!" prowadzone w Białystoku.

15 października 2013 - ukazuje się film z wizyty prezydenta w Bielsku Podlaskim. Kononowicz wydaje się być tam przejazdem, pyta o drogę miejscowych gospodarzy. Kamerzysta nagrywa całe zdarzenie, gdyż rozpoznaje tego, który poszedł na cały świat. Krzysztof sprawia wrażenie kogoś, kto nie chce być rozpoznany, prosi też o nie nagrywanie go. Przez moment wydaje się, że chce odciąć się od przeszłości i normalnie funkcjonować, lecz to tylko pozory.

2 sierpnia 2013 - Axelio w ciągu jednego dnia na Przystanku Woodstock zostaje zjechany przez Kubę Wojewódzkiego oraz kilka godzin później dokonuje ataku na Grzegorza Miecugowa.

25 czerwca 2013 - Adam Stanisław Czeczetkowicz zostaje aresztowany za podżeganie do nienawiści na tle rasowym.

26 stycznia 2013 - w ośrodku opiekuńczym dla osób psychicznie chorych w Ciechanowie umiera Bogdan Kononowicz, brat Krzysztofa Kononowicza. Adam Czeczetkowicz uważa, że poddany on został, jak to określił "eutanazji społecznej". Sytuacja Krzysztofa, szczególnie materialna, jeszcze bardziej się pogarsza.

2012

21 grudnia 2012 - Krzysztof Kononowicz uczestniczy w przygotowywaniu zamachu na prezydenta Truskolaskiego jednak w ostatniej chwili rusza go sumienie i postanawia donieść na Andrzeja Pochylskiego, głównego pomysłodawcę zbrodniczego planu. Dochodzi do pojednania Krzysztofa z prezydentem Truskolaskim, a niesforny Andrzejek zostaje umieszczony w Choroszczy. Wydarzenie to definitywnie kończy znajomość z Czeczetkowiczem, ponieważ on jak i reszta członków Podlasia XXI Wieku uznaje Konona za zdrajcę.

27 listopada 2012 - Ma premierę film krótkometrażowy "Konstrukcja własna". Jednym ze statystów, umieszczonym w napisach końcowych jest Krzysztof Kononowicz. Nie widać go jednak wyraźnie w żadnym momencie.

7 września 2012 - Umiera Leonarda Kononowicz. Stan Krzysztofa Kononowicza pogarsza się.

5 września 2012 - Redaktor Adam Stanisław Czeczetkowicz przychodzi z kolegą Piotrkiem na posesję Warmianina i nagrywa film pt. Ostatnie ekspoze. Kononowicz rozpacza po zabraniu matki w stanie krytycznym. Zostaje w domu sam, gdyż brat jest wywieziony do psychuszki. Jest krzyk, histeria i dramat pokazany w całej okazałości. Tymczasem Piotrek nie wytrzymuje ciśnienia i w kulminacyjnym momencie rozpaczy słychać jego wydygany głos, skierowany do redaktora: "Starczy...". To prawdopodobnie ostatni film Czeczetkowicza z udziałem prezydenta. Można nawet odnieść wrażenie, że sam redaktor opuszczając posiadłość wiedział, że nigdy już z Krzysztofem nagrywać nie będzie.

7 marca 2012 - pożar w posiadłości Kononowiczów.

2011

29 maja 2011 - Krzysztof rewanżuje się białostockim kibicom i pojawia się na meczu Jagiellonia Białystok-Ruch Chorzów. Jak sam mówi, jest tylko i wyłącznie kibicem Jagi.

21 maja 2011 - Kononowicz pojawia się na "żylecie" Legii Warszawa podczas meczu z Wisłą Kraków. Odbywa się to w proteście przeciwko zamykaniu stadionów dla kibiców na meczach ligowych.

25 stycznia 2011 - Wojciech Suchodolski otrzymuję od państwa polskiego 15 tys. złotych jako zadośćuczynienie za złe warunki odsiadki. Majorowi naciąganemu przez złe towarzystwo i prowadzącemu hulaszczy tryb życia zostaje marne 3 tys zł.

2010

23 grudnia 2010 - Kononowicz dostaje na Święta pieniądze ze zbiórki.

21 grudnia 2010 - zakończenie zbiórki pieniędzy dla Kononowicza, udało się zebrać 5859,13zł.

14 grudnia 2010 - Startuje akcja zbiórki pieniędzy dla Kononowicza.

13 grudnia 2010 - Na Wykopie pojawia się niespójna informacja, jakoby Czeczetkowicz miał znęcać się nad Kononowiczem.

3 listopada 2010 - Podlaskiej policji udaje się schwytać Rafała Kosno, przewieść go na dołek, a kilka dni później umieścić w Choroszczy.

10 lipca 2010 - Prezydent Bronisław Komorowski zapowiada przeniesienie Krzyża Smoleńskiego spod Pałacu Prezydenckiego. Krzysztof Kononowicz wpada w szał słysząc te wieści, wygłasza orędzie do narodu i wysyła Adama Czeczetkowicza i Eugeniusza Sendeckiego z misją obronienia krzyża. Sam nie może pojawić się w Warszawie ponieważ musi opiekować się chorą matką.

29 kwietnia 2010 - Krzysztof Kononowicz daje poparcie dla Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich

26 kwietnia 2010 - "Doktor" Marek Czarniawski zdradza Krzysztofa Kononowicza i sam postanawia wystartować w wyborach prezydenckich. Partii Podlasie XXI wieku nie udaje się zebrać wystarczającej ilości podpisów.

10 kwietnia 2010 - Katastrofa pod Smoleńskiem. Krzysztof Kononowicz wybacza pośmiertnie Lechowi Kaczyńskiemu zniewagę, której się w stosunku do Krzysztofa dopuścił i wygłasza orędzie do narodu.

8 stycznia 2010 - Premiera filmu "Ciacho", epizodyczna rola Kononowicza jako prokuratora.

7 stycznia 2010 - Bankiet z okazji premiery "Ciacho", na którym byli obecni Konon, Axelio i Czeczetkowicz.

2009

2 sierpnia 2009 - Kononowicz reklamuje napój energetyczny o nazwie Electro Life. Powstaje krótkie (zapewne zaimprowizowane) hasełko: „Polecam napój Electro Life, Krzysztof Kononowicz. Bardzo smaczny jest napój”.

24 lipca 2009 - Trwają zdjęcia do filmu Ciacho, Krzysztof jest obecny na planie zdjęciowym razem z Axelio. Stanął u boku takich gwiazd jak Paweł Małaszyński, Tomasz Karolak, Marcin Bosak, Tomasz Kot i Marta Żmuda-Trzebiatowska. Nie nauczył się króciutkiej, kilkuzdaniowej roli, dlatego musi nieudolnie improwizować.

22 lipca 2009 - Krzysztof Kononowicz udaje się na wycieczkę do wysypiska śmieci w Hryniewiczach, podczas której ściera się z Rafałem Kosno.

18 lipca 2009 - Kononowicz jest obecny na festiwalu muzycznym Basowiszcza 2009. Podczas zabawy rozmawia na tematy polityczne i społeczne, apeluje o nienadużywanie alkoholu i fotografuje się z uczestnikami festiwalu. Pomaga również rozdawać bezpłatne posiłki.

29 czerwca 2009 - pierwsza wycieczka na wysypisko w Hryniewiczach, na której są obecni działacze Podlasia XXI wieku. Wszystko przebiega w miłej atmosferze.

2 czerwca 2009 - z okazji zbliżającej się 20 rocznicy upadku komunizmu Kononowicz pokazuje legitymację Solidarności i mówi o swej działalności opozycyjnej.

30 kwietnia 2009 - Kononowicz testuje rikszę Warszawskiej Masy Krytycznej. Pan Krzysztof zasiadł za kierownicą rikszy „przy okazji wizyty w biurze stowarzyszenia Zielone Mazowsze, gdzie przyglądał się działalności największej warszawskiej organizacji ekologicznej”.

18 marca 2009 - Kononowicz ogłasza start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Podlasie XXI wieku ma zamiar wystawić go z list partii Związek Słowiański.

15 marca 2009 - kolejna odezwa Przewodniczącego w sprawie zanieczyszczania rzeki Supraśl.

2008

W tym roku Wojciech Suchodolski kończy odsiadkę.

14 grudnia 2008 – Kononowicz po raz kolejny ostrzega burmistrza Wasilkowa, żeby wziął się do roboty i oczyścił rejony rzeki Supraśl.

11 grudnia 2008 – Przewodniczący opowiada o zatrutym mięsie z Irlandii, których nakazuje Polakom nie spożywać, i o śledziach, którymi poważnie się zatruł.

6 grudnia 2008 – Krzysztof Kononowicz organizuje swego rodzaju konferencję prasową po przeprowadzonym z młodymi ludźmi wiecu przeciwko zanieczyszczaniu środowiska. Chwali na niej policję za dobrą obstawę zgromadzenia i młodzież za zainteresowanie sprawą. Bawi się też z białymi kociętami: Antkiem i Maciusiem. Przez całe przemówienie kandydata Podlasie XXI wieku pani Leonarda siedziała z boku i słuchała swojego syna ze spokojem.

28 listopada 2008 - akcja przeciwko spuszczaniu ścieków do rzeki Supraśl w miejscowości Wasilków. Kononowicz uważa, że szef sąsiedniego zakładu lakierniczego zanieczyszcza wodę i prowadzi działalność bez pozwolenia urzędu gminy. Ostrzega (unosząc w tym momencie laskę), że w razie braku poprawy „sąsiad trzy razy dostanie tą laską, a nawet i pięć!”.

1 listopada 2008 - filmik „Krzysztof Kononowicz walczy z hipermarketami”. Kandydat Podlasia XXI wieku spotyka się z fanami, daje pieniądze ulicznemu grajkowi i prezentuje „patriotyczny dzwonek”. Tego dnia powtarza, że trzeba wyeliminować zagraniczne hipermarkety, przez które niszczeją polskie sklepy.

29 października 2008 - Krzysztof Kononowicz zapowiada, że będzie startował na prezesa PZPN.

14 lipca 2008 - Kononowicz dostaje prezent od fanów z Warszawy - telewizor.

14 kwietnia 2008 - Krzysztof dementuje plotki jakoby Jan Maria Rokita dołączył do Podlasia XXI Wieku.

8 lutego 2008 - Kononowicz oskarża prezydenta Białegostoku, że „nie idzie jak trzeba”.

14 stycznia 2008 - Kononowicz wraz z Czeczetkowiczem wspierają pracowników cukrowni Łapy i Lublin podczas protestów.

2007

24 grudnia 2007 - życzenia świąteczne dla wszystkich Polaków.

21 października 2007 - Kononowicz zasiada w komisji wyborczej, sam nie kandyduje, ponieważ Podlasiu XXI Wieku nie udało się zebrać odpowiedniej liczby podpisów.

21 sierpnia 2007 - Krzysztof ma wypadek samochodowy, jego Lublin zderza się z Oplem Astrą. Nikomu nic się nie stało, a poszkodowani wręcz byli zadowoleni, że spotkali taką osobistość.

12 sierpnia 2007 - artykuł na pardon.pl o powolnym upadku sławy Krzysztofa Kononowicza, prezentujący go podczas wykonywania pracy fizycznej.

30 maja 2007 - Prokuratura umorzyła postępowanie dotyczące rzekomego znęcania się Krzysztofa Kononowicza nad własną matką.

22 maja 2007 - Dwa dni po wyborach liderzy KWW Podlasie XXI wieku postanowili wydać publiczne oświadczenie do swoich wyborców. Pomimo niskiego wyniku poparcia (0,26%) komitet wyborczy wyborców Podlasie XXI Wieku wraz z Krzysztofem Kononowiczem nie zamierzają się poddawać i zapewniają, że nadal będą czynnie brać udział w wydarzeniach na Podlasiu i będą pomagać dla ludzi z Podlasia. Krzysztof Kononowicz uważa, że ogłoszone wyniki wyborów zostały sfałszowane i są niezgodne z rzeczywistością (sam otrzymuje 295 głosów i przepada).

20 maja 2007 - Kononowicz wraz z Czeczetkowiczem i Axelio kandydują w powtórzonych wyborach do sejmiku podlaskiego z list partii Podlasie XXI wieku, pojawiają się też w jej spocie wyborczym. Do lokalu wyborczego udaje się z matką.

18 maja 2007 - reportaż o Kononowiczu w programie "Szkło kontaktowe".

17 maja 2007 - Przewodniczący rusza do Grajewa, gdzie własną konferencję prasową urządził premier Jarosław Kaczyński. Niestety nie zostaje wpuszczony do sali, ochrona tłumaczyła, że nie ma wolnych miejsc.

16 maja 2007 - Grupa Operacyjna i Kononowicz w Kielcach na Juwenaliach.

14 maja 2007 – Krzysztof Kononowicz przybył na konferencję prasową Romana Giertycha w Łomży. Przed rozpoczęciem, ówczesny minister edukacji narodowej uścisnął dłoń członkowi Podlasia XXI Wieku, ale gdy ten chciał zadać pytania wicepremierowi, nie został dopuszczony do głosu.

5 maja 2007 - Kononowicz ogłasza swoją kandydaturę na Marszałka Sejmiku Województwa Podlaskiego.

3 maja 2007 - Krzysztof Kononowicz podczas obchodów święta 3 maja w Białymstoku spotyka się z Andrzejem Lepperem i Januszem Korwin Mikke. Towarzyszyli mu Adam Czeczetkowicz i Andrzej Pochylski, a sam kandydat złożył kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Po oficjalnych obchodach wyrusza na patriotyczny festyn "Dumni z Polski".

18 kwietnia 2007 - Grupa Operacyjna i Kononowicz dają koncert w klubie Winiarnia w Zielonej Górze.

2 kwietnia 2007 - reportaż w "Szkło kontaktowe" o potyczce z Tuskiem.

1 kwietnia 2007 - Premiera płyty Tede "Wypijmy za blendy 2". Jednym z utworów jest "Co się stało szieea?" z wokalami Kononowicza.

31 marca 2007 - Ma miejsce słynna potyczka z Donaldem Tuskiem.

13 marca 2007 - Prokuratura rejonowa wszczyna postępowanie w związku z oskarżeniami o bicie i molestowanie matki przez Krzysztofa. Parę miesięcy później sprawa zostaje umorzona na skutek braku dowodów i zaprzeczeń pani Leonardy.

8 marca 2007 - Kononowicz składa słynne życzenia z okazji Dnia Imienin Kobiet.

25 lutego 2007 - Budowa obwodnicy Augustowa w cenionej za walory przyrodnicze Dolinie Rospudy. Oprócz wiszących na drzewach ekologów, protestujących w największych miastach oraz na trasie budowy, głos zabrał także Przewodniczący. Zapowiedział, że będzie rozmawiał z Lechem i Jarosławem Kaczyńskimi, by nie doszło do budowy obwodnicy. Trasa rzeczywiście została potem zmieniona, nie wiadomo w jak dużym stopniu była to zasługo Krzysztofa.

17 lutego 2007 - ostatki w klubie Sema4 w Lublinie.

16 lutego 2007 - Przewodniczący występuje w teledysku zespołu muzyki ludowej Rybcie znad Biebrzy.

13 lutego 2007 - Grupa Operacyjna daje koncert w Lesznie w klubie X-Demon 2, gościnny występ Krzysztofa Kononowicza.

3 lutego 2007 - Kononowicz w Suchowoli.

19 stycznia 2007 - "Kononowicz Live Show" w warszawskim klubie "Club 70".

14 stycznia 2007 - reportaż programu Super Wizjer o osobie Adama Czeczetkowicza, przedstawionego jako nacjonalista, lider zespołu RP Oi! i antysemita, który miał posłużyć się Kononowiczem do odniesienia własnych korzyści.

2006

31 grudnia 2006 - Sylwester 2006/2007. W Klubie Extravaganza Warszawa bawią się Michał Wiśniewski i Krzysztof Kononowicz.

30 grudnia 2006 - życzenia świąteczno-noworoczne.

22 grudnia 2006 - wycieczka do warszawskiej Cytadeli.

19 grudnia 2006 - Grupa Operacyjna wydaje singiel z przyszłej płyty "Ostry dyżur" pt. "Nie będzie niczego", którego tytuł był sławnym powiedzeniem Krzysztofa podczas jego spotu wyborczego. Utwór staje się ogólnopolskim hitem.

11 grudnia 2006 - Marek Czarniawski pozywa "Kurier Poranny".

8 grudnia 2006 - "Kononowicz Live Show" w Gdańsku.

5 grudnia 2006 - Kononowicz jest obecny na zaprzysiężeniu Tadeusza Truskolaskiego na prezydenta Białegostoku.

15 listopada 2006 - Kononowicz występuje w telewizji w odcinku programu Tok2Szok. Wraz z nim w studiu przemawiają też Adam Czeczetkowicz, Marek Czerniawski oraz bezdomny oskarżony o znieważenie prezydenta Hubert H. Epizod był prowadzony przez Piotra Najsztuba i Jacka Żakowskiego.

13 listopada 2006 - Krzysztof Kononowicz jest zadowolony z wyniku sondaży, uśmiecha się i żartuje, że będzie musiał odłączyć telefon, bo ciągle ktoś do niego dzwoni. A przecież jego rzecznikiem prasowym jest Adam Czeczetkowicz, któremu Kononowicz pomógł. Swoje niskie wyniki w sondażach tłumaczy tym, że jeszcze nie do końca wiedział „czym to się je” i były to jego pierwsze wybory. Sondaże dają początkowo 3,2% zamiast upragnionych 300-400%, ostatecznie jednak Warmianin zyskuje 1,89% głosów i zajmuje przedostatnie miejsce.

12 listopada 2006 - Wybory samorządowe. Popularność Kononowicza nie przejawia się jednak przy wyborczych urnach.

9 listopada 2006 - Ma miejsce atak na Leonardę Kononowicz, którego dokonała młodzież. Kandydat wygłasza przemówienie, podczas którego padły znane słowa, że młodzież „za dużo pije wódki, za dużo pije piwa, za dużo pije alkoholu spożywa”. Nawiązał też do śmierci 14-letniej dziewczyny, która powiesiła się po gwałcie dokonanym przez starszych kolegów.

7 listopada 2006 - Dzień narodzin Uniwersum Szkolnej 17. Wideo pt. Krzysztof Kononowicz - rzetelny kandydat na prezydenta (obecnie usunięte, dostępny mirror) zostaje wrzucone na YouTube przez kanał PolishTV. Po trzech dniach ma już 1,2 mln wyświetleń.

listopad 2006 - Miesiąc szczególny w Uniwersum, który przesądził o jego biegu. Kononowicz startuje w wyborach na prezydenta Białegostoku z inicjatywy Adama Czeczetkowicza i Marka Czarniawskiego. Jego charakterystyczne przemówienie z kampanii wyborczej dla telewizji TV Jard trafia do internetu, gdzie w krótkim czasie zostaje obejrzane kilka milionów razy, co na tamte czasy i znikomy wtedy dostęp do internetu było olbrzymim osiągnięciem. Jest to moment, w którym uniwersum zostaje powołane do życia, a Krzysztof staje się rozpoznawalny na całą Polskę i poza nią. Mniej więcej w tym czasie powstaje także Biuro Interwencji Obywatelskich.

wrzesień 2006 - Czeczetkowicz po konflikcie z Bublem ma wizję dalszej kariery politycznej. W samorządowych wyborach 2006 ma nadzieję umieścić swoich kandydatów w radzie miasta Białegostoku. Powstaje ugrupowanie Podlasie XXI wieku. Do partii zaczął brać ludzi od lewa do prawa, znaleźli się w niej m.in. doktor Marek Czerniawski, Grzegorz Ignatowicz, Oskar "Axelio" Wądołowski, Andrzej Pochylski czy reżyser Krzysztof Niewiński. Kiedy brakowało kandydata na prezydenta, Marek Czerniawski wpadł na pomysł, by został nim jego dawny partyjny kolega z Partii Bezrobotnych - Krzysztof Kononowicz.

lato 2006 - dr Czarniawski nie dostaje posady w białostockim IPN, przez co postanawia startować w wyborach samorządowych.

2005

Adam Stanisław Czeczetkowicz po przegranych z kretesem wyborach parlamentarnych kłóci się z Leszkiem Bublem i występuje z jego partii Polska Partia Narodowa (PPN).

Adam Słomka szef partii bezrobotnych, do której należeli Kononowicz i Marek Czarniawski, zostaje umieszczony w zakładzie dla obłąkanych za sfałszowanie podpisów wyborczych.

2004

5 października 2004 - Umiera Bronisław Kononowicz, nie dożywając startu syna w wyborach na prezydenta miasta Białegostoku.

2002

Wojciech Suchodolski po raz kolejny trafia do więzienia.

Kononowicz występuje ze struktur Solidarności. Chce też startować w wyborach samorządowych i zostać szefem miejskiej policji, bezskutecznie.

2001

W Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie, Krzysztof Kononowicz kupuje swojego (wówczas świeżego jak chlebek boży) Lublina.

w tym samym roku zostaje również wyprodukowana Asterka Majora.

1998

Rok produkcji legendarnej Asterki.

1996

Wojciech Suchodolski trafia do szpitala z pękniętym wrzodem jelita grubego,spowodowany przez wódkę ,cudem zostaje odratowany.

1994

Krzysztof Kononowicz kończy haniebny okres aktywności zawodowej i zostaje bezrobotnym. Przez pewien czas zajmował się ponoć hodowlą świń ("tam trzymał świnie, a teraz Nera trzyma"), później jednak z tego zrezygnował i całkowicie oddał się nierobieniu niczego i pilnowaniu domku. Ciekawostką jest to, że w okresie hodowli świń, Krzysztof jeździł do Straży Granicznej po resztki ze stołówki. Rządząc się niesamowicie i wydając funkcjonariuszom rozkazy, wymyślona została mu przez strażników ksywka Major Zlewka (proroctwo czy przypadek?).

1990

Na Podlasiu rodzi się Marcin, kolejny redaktor Uniwersum.

23 marca 1990 - w Białymstoku, krótko po powrocie z emigracji w USA, umiera matka Wojciecha Suchodolskiego.

styczeń 1990 - Powrót Janiny Suchodolskiej ze Stanów Zjednoczonych do Polski.

1988

22 stycznia 1988 – na świat przychodzi Oskar "Axelio" Wądołowski, jeden z ojców Uniwersum, główny pomagier Krzysztofa Kononowicza w początkowych latach jego ogólnopolskiej politycznej kariery.

1987

Janina Suchodolska emigruje do USA do Nowego Jorku, gdzie pracuje jako niania, sprzątaczka i pomoc domowa

1984

wrzesień 1984 - Tomasz Baranowski zaczyna pracę w ośrodku sportowym w Białymstoku.

Umiera Stefania Bykowicz, matka Leonardy i babka Krzysztofa.

1983

5 stycznia 1983 - w Żywcu rodzi się Sławek, psychofan menelstwa i przyszły redaktor Szkolnej.

1982

wrzesień 1982 - Baranowski zaczyna pracę jako nauczyciel w Bogdankach, rok później w Tykocinie.

Prawdopodobny rok odbywania zasadniczej służby wojskowej przez Krzysztofa jako kierowca czołgu w jednostce w Orzyszu.

1981

13 grudnia 1981 - Wybuch stanu wojennego. Kononowicz w wywiadzie powiedział, że był poszukiwany przez milicję, ukrywał się w Strzelcach na Białorusi.

1980

Rozpoczyna się pierwszy i jedyny okres aktywności zawodowej Przewodniczącego. W tym czasie (do około 1994 roku) podejmuje się takich prac jak: kierowca w firmie Trans Mlecz, palacz w szkole i w Społem, woźny w Urzędzie Miejskim, czy też kierowca autobusów komunikacji miejskiej.

Sierpień 1980 - Kononowicz staje się członkiem Solidarności, co jest w stanie udokumentować.

1978

Najprawdopodobniej w tym roku młody Krzysztof Kononowicz kończy Szkołę Podstawową nr 21 i po wakacjach rozpoczyna naukę w zasadniczej szkole zawodowej jako kierowca mechanik.

1977

Bogusław Kononowicz na skutek ciosu w szkole doznaje dożywotnich skutków w postaci zmiany psychiki i zachowania. Sprawcą jest syn lokalnych wpływowych ważniaków, który nigdy nie poniósł za to konsekwencji.

1976

Z opowieści Krzysztofa wynika, że mniej więcej w tym okresie staje się aktywnym działaczem opozycji antykomunistycznej, był np. zatrudniony jako roznosiciel nielegalnych ulotek ukrywanych przez niego w plecaku.

Rodzi się Adam Stanisław Czeczetkowicz - protoplasta Uniwersum i jego pierwszy redaktor. To dzięki niemu Krzysztof kilkanaście lat później stanie się sławny.

październik 1976 - Baranowski studiuje filozofię na KUL.

Wrzesień 1976 - powstaje KOR (według Warmianina rozwinięcie skrótu to Komitet Obrony Narodu Polskiego).

22 lutego 1976 - W Białymstoku na świat przychodzi redaktor Jarosław "Mexicano" Andrzejewski.

1975

Tomasz Baranowski rozpoczyna naukę w klasztorze Zgromadzenia Księży Marianów w Siedlcach pod Warszawą.

12 marca 1975 - W miejscowości Mrozy rodzi się Ewa Lipka.

W tym roku rodzina Kononowiczów ostatecznie opuszcza rodzinne Wilkowo i wprowadza się do Starosielc. Zajmują się hodowlą świń.

1974

Umiera Antoni Bykowicz, dziadek Kononowicza. Jest pierwszym członkiem rodziny pochowanym już w Białymstoku.

Pod koniec roku Kononowiczowie oddają dawny majątek ziemski i rozpoczynają powolną przeprowadzkę.

27 sierpnia 1974 - Dzień narodzin weterana walk w Bombasie, małżonki Krzysztofa i przyszłej pierwszej damy - Majora Wojciecha Suchodolskiego.

1971

W Grajewie przychodzi na świat Jan Łoś (wtedy jeszcze miał nazwisko, bo nie było RODO).

1968

W Bielsku Podlaskim rodzi się redaktor Krzysztof Niewiński (Niemiecki).

1963

21 stycznia 1963 - W Kętrzynie na świat przychodzi protagonista Uniwersum, iskierka nadziei, prorok, męczennik boży i przyszły prezydent Polski - Krzysztof Kononowicz. Razem z nim rodzi się jego brat bliźniak.

1960

Rodzą się:

1958

5 maja 1958 - W Białymstoku rodzi się prof. dr hab Tomasz Baranowski.

Kononowiczowie przybywają do Polski z ostatnią falą repatriantów i osiedlają się w Wilkowie.

1954

21 kwietnia 1954 - Rodzi się Barbara Andrzejewska, matka redaktora Mexicano.

Bronisław wychodzi z łagrów na wolność.

1953

5 października 1953 - Bronisław trafia do sowieckiego łagru Minłag.

1949

Najpewniej w tym roku rodzi się Zenon Suchodolski, ojciec Majora.

13 października 1949 - wyrok represjonujący wobec Bronisława.

25 lipca 1949 - Bronisław Kononowicz zostaje aresztowany, a następnie więziony w Grodnie.

1942

14 lutego 1942 - powstaje Armia Krajowa, wierna rządowi RP w Londynie największa organizacja polskiego ruchu oporu, która nikogo za butelkę nawet wódeczki nie sprzedawała tylko walczyła żeby Polska była Polską i żeby orzeł polski miał koronę z orzełkiem. Jej bojownikiem był Bronisław Kononowicz co zostało potwierdzone przez Krzysztofa okazaniem pamiątkowych odznaczeń ojca.

1931

1931 - W Strzelcach lub Łunnie na świat przychodzi matka Krzyśka, Leonarda Kononowicz.

1908

8 maja 1908 - Rodzi się Bronisław Kononowicz, ojciec głównego bohatera Uniwersum. Jego data urodzenia prawdopodobnie jest fałszywa, jako repatriant z Kresów Wschodnich, którego dokumenty nie przetrwały pożogi wojennej, mógł celowo dodać sobie lat, żeby wcześniej przejść na emeryturę.