Biuro Interwencji Obywatelskich

Z kononopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Biuro Interwencji Obywatelskich - organizacja założona w 2006 roku przez Krzysztofa Kononowicza, który był jej prezesem w latach 2006-2019. Jej siedziba mieści się w Białymstoku w Rezydencji Kononowicza przy ulicy Szkolnej 17. Pomaga ona rozwiązywać wszelkie problemy prawne, z jakimi zgłaszają się liczni petenci.

Biuro znajduje się w oficjalnym wykazie organizacji pozarządowych w Białymstoku. Ciekawostką jest fakt, że w ww. wykazie jako stronę internetową podano adres http://www.knonowicz.pl/.

20 maja 2018 roku BIO zakończyło swoją działalność, a raczej zostało rozwiązane z racji nowych przepisów.

Zadania organizacji

 • Fachowa pomoc prawna poddanym będącym w potrzebie.
  Siedziba Biura
 • Regularne donosy na sąsiadów przez Przewodniczącego - w ogniu donosów znajduje się szczególnie Andrzej Niczporuk, ps. Kargul.
 • Spierdalanie ze stanowisk mecenasów i wrogów Uniwersum Szkolnej 17, a niekiedy własnych członków.
 • Wierna służba Rzeczpospolitej Polskiej i Ludowej Republice Bombasu.
 • Zgodnie z wykazem organizacji pozarządowych w Białymstoku w orbicie zainteresowań biura są zagadnienia takie jak: edukacja, kultura i sztuka, komabtanci, młodzież, pomoc społęczna, ochrona środowiska, niepełnosprawni, zdrowie, współpraca międzynarodowa, turystyka.
 • Przechwytywanie paczek z niewłaściwych rąk.

Interwencja obywatelska u pani Tereski

Na przełomie kwietnia i maja 2019 doszło do dawno wyczekiwanej interwencji BIO u pani Teresy Korol, matki Jana Łosia i jego brata Wiesława Choińskiego w związku z groźbą eksmisji pani Teresy i jej synów [1]. Od 10 lat pani Teresa boryka się z problemami ze spółdzielnią mieszkaniową i Janem Polakowskim [2], lecz istnieją spekulację, że pani Teresa oszukuje spółdzielnie i posiada wiele mieszkań własnościowych [3]. Była to jedna z ostatnich interwencji BIO pod wodzą Kononowicza.* Kononowicz ratuje Wietnamke ( interwencja P21TV)

Zarząd 

UWAGA!!! OD 18.05.19 FUNKCJĘ PRZEWODNICZĄCEGO PEŁNI OFICJALNIE NAMASZCZONY I POBŁOGOSŁAWIONY PRZEZ KRZYSZTOFA NA TO STANOWISKO MAJOR!!!

 • PREZES -  mjr Wojciech Suchodolski - w świecie BIO pojawił się w 2015 r. Jako przedstawiciel Ludowego Wojska Republiki Bombaskiej jest odpowiedzialny za kwestie ochrony Biura przed atakami społecznymi (do tych celów używa zapewne Maczety Bożej). Również odbiera telefony, ale nie odczytuje listów i nie pisze donosów - oficjalnie mówi się, że Major jest uczciwym człowiekiem i nie donosi, nieoficjalnie - że na pisanie donosów nie pozwala mu analfabetyzm. Od 18.05.2019 prezes BIO po tym, gdy Krzysztof Kononowicz ustąpił ze względu na stan zdrowia.
 • HONOROWY PREZES - OBSERWATOR - Krzysztof Kononowicz - z Biurem związany od samego początku działalności tj. od 2006 r. Do jego zadań służbowych należy odbieranie telefonów od poddanych będących w potrzebie, fachowa pomoc prawna, a także przeprowadzanie interwencji społecznych w urzędach (czyt. regularne donoszenie na sąsiadów i związane z tym wizyty na najbliższym posterunku policji). Ma monopol na używanie pieczęci BIO, skrzętnie ukrywanej w szafie pancernej. Od 18 maja 2019 po samospierdoleniu się ze stanowiska przewodniczącego ze względu na wykrytą cukrzycę pełni funkcję honorowego prezesa i obserwatora.
 • CZŁONKOWIE ZARZĄDU | STALE WSPÓŁPRACUJĄCY - prof. Tomasz Baranowski (swą rozległą wiedzę prawną wykorzystuje, aby wyjaśnić przewodniczącego w spornych kwestiach)

W poprzednich latach członkami zarządu BIO byli: red. Krzysztof Niemiecki-Niewiński,  red. Jarosław Andrzejewski (do 13 stycznia 2018, ponownie od 5 stycznia do 22 kwietnia 2019), Jan Łoś (od 2019) gen. lejtant Wojciech Starosiuk, a na jednym posiedzeniu gośćmi specjalnymi byli ekspert od miru domowego Krzysztof Wasiluk i jego naukowy kompan - Marcin. 

ZARZĄD

Przypisy