Afera cukrzycowa

Z kononopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Afera cukrzycowa lub też afera cukrowa 2.0 – wydarzenie mające miejsce w dniu 12 maja 2019 roku, kiedy to Krzysztof Kononowicz znalazł się w bardzo ciężkim stanie (niemożność chodzenia, senność, biegunka, apatia, zawroty głowy), możliwe że od spożywania nadmiernych ilości mleka poprzedniego dnia (wg Majora zostało zakupione 21 kartonów, wypite w jeden wieczór co najmniej 10 litrów).

Krzysztof trafił do szpitala na minimum tydzień na odwyk mleczny i badania. Stwierdzono u niego nadmiar cukru 600mg/dl (stan poważnego zagrożenia śpiączką cukrzycową u przeciętnego człowieka). Na miejscu w momencie przyjazdu pogotowia był Paweł z Warszawy. Krzysiek zachowywał się już wcześniej dość dziwnie tzn. chodził po domu bez majtek i majaczył oraz wylał Łosiowi na kolanko trochę mleczka bożego. Jajor i Jan Ł. (bo RODO) mieli z początku niezłą bekę, ale po pewnym czasie Wojtek zadzwonił po Pawła ze względu na niewytłumaczalne czynności wykonywane przez przewodniczącego. Widzowie zarzucają Majorowi, że zamiast zadzwonić po pogotowie, wolał sprowadzić Pawła, gdy Krzysztof leżał ledwo zipiąc. Jest to najprawdopodobniej spowodowane tym, że Wojtek nie znał arcytrudnego trzycyfrowego numeru na pogotowie, choć pojawiły się informacje, że to na prośbę Krzyśka, który nie chciał trafić do szpitala.

Do sprawy w swoich materiałach odnosili się Major, Mexicano i Sławek. Wojtek ma odwiedzać Krzysztofa w szpitalu i przywozić potrzebne rzeczy (kosmetyki, mydełko i slipki). Wiadomo, że w dniu 13 maja stan pacjenta się polepszył. 14 maja udzielił już pozdrowień dla widzów, podczas których, zalewając się łzami, obwinił Wojtka o całą sytuację. Sam Struś, według relacji Sławka, miał walić rozpuch w Belwederze pod nieobecność gospodarza i dostać w dziób od nieznanego sprawcy (prawdopodobnie jednego z widzów, ale podejrzani są także Euborodo i zwierzęta z banku). Major przystąpił też do porządków w domku drewnianym, polegających na wyniesieniu tony worków ze śmieciami. 15 maja na kanale Suchodolskiego ukazał się film, na którym pokiereszowany Major składa wizytę Kśkowi, przynosząc mu m.in. plik listów i różaniec, co spotkało się z wielkim wzruszeniem narzeczonego. Poniżej treść listu szpitalnego od Krzysztofa do Wojciecha:

List szpitalny

Szanowny Panie Wojciechu:
telefony dwa duży i mały
 
ładowarki dwie
 
książkę czerwoną i brązową małą
 
podkoszulkę czerwoną ona może sie znajdywac na strychu
 
okulary do chodzenia oni się znajdują
w torbie dużej siwej
 
laska do chodzenia
 
i przedzwonić do Pawł natychmiast
 
koszulę franelową ona się znajduje
się na dużym pokoju
i zapytać się pawła jak ja będę wychodzi
 
-ć ze szpitala czy przyjedzie po mnie samo-
 
-chodem osobowym po odbiur
 
ze szpitala
 
Żyletki całe opakowanie nowe
 
papier toaletowy 3 rol Kononowicz
 
Mleka zwykłego 3 litry Krzysztof
 
Kapcie nowe stoją w pokoju nowe ciepłe
 
zaświadczenie w dwuch ekzemplarzach
 
do firmy koma. o opróżnienie pojemni-
 
-ków, że ja przebywam w szpitalu
 
Zaświadczenie do straży miejskiej że ja
 
przebywam w szpitalu w sprawie osprzątnięcia
 
swego placu
 
przedłużacz ten co ma wyłącznik czerwony

Fandom skupiony wokół uniwersum bacznie obserwował dalszy rozwój sytuacji i miał nadzieję na szybkie cudowne ozdrowienie. Ostatecznie Krzysztof opuścił szpital 17 maja. W celach zdrowotnych będzie musiał być może na zawsze porzucić samozwańcze miano Mlecznego Człowieka i przejść na dietę.

Ciekawostka

Co ciekawe, data zajścia sytuacji wydarzyła się dokładnie 12 maja w rocznicę śmierci pradziadka Krzysztofa – Józefa Piłsudskiego, co zauważyli niektórzy fani uniwersum na Facebooku i Wykopie. Niewykluczone, że to stres i nerwy wywołały nagły wzrost cukru we krwi dla Krzysztofa.

Filmy

 • Stan Krzysztofa Kononowicza przed przyjazdem karetki
 • Przyjazd lekarza do Krzysztofa Kononowicza na Szkolną 17
 • Kononowicz zabierany przez karetkę do szpitala (podejrzenie cukrzycy)
 • Krzysztof Kononowicz przyjęty na oddział 12.05.2019
 • Krzysztof Kononowicz w szpitalu, na łóżku
 • Wieści ze Szkolnej - 12.05.2019 INTERWENCJA, zdrowie Krzysztofa
 • Interwencja 2 12.05.2019 Krzysztof Kononowicz w szpitalu
 • News
 • Interwencja 3 12.05.2019r Krzysztof zostaje w szpitalu
 • WITAJCIE PRZKZA WIADOMOĆŚ M0WIE WAM
 • Moim zdaniem
 • CO GADA MEXSANO JAK NIEWIESZ TO NIC NIEGADAJ GLUPOT
 • Wieczorne wieści ze szkolnej 17 - 13.05.2019 Krzysztof czuje się lepiej
 • Krzysztof ze szpitala pozdrawia widzów
 • MAJOR ODWIEDZA KONONOWICZA W SZPITALU
 • SPRZOTAM DOM
 • KONONOWICZ WRUCIL DO DOMU